Při nehodě se střetla dvě osobní auta a kamion. „Z jednoho osobního auta jsme dva lidi museli vyprošťovat," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Při nehodě se zranili celkem tři lidé. Kromě dvou lidí, které vyprošťovali hasiči, utrpěl poranění ještě i cestující z druhého osobního auta. Na místo letěl i záchranářský vrtulník. „Dva lidé, muž a žena, utrpěli těžká zranění. Oba jsme převezli na urgentní příjem bohunické fakultní nemocnice. Muže jsme vezli sanitkou, ženu jsme převáželi vrtulníkem. Třetí zraněnou osobu, muže se středně těžkými poraněními, jsme převáželi sanitkou do traumacentra stejné nemocnice," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Dálnice byla po nehodě chvíli neprůjdezdná v obou směrech. Necelou hodinu po nehodě se sice uvolnila ve směru na Vyškov, ve směru do Prahy se ale vytvořily dlouhé kolony. „Nehoda se stala na 197. kilometru a kolona měla až pět kilometrů," zmínil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Řidiči v koloně stáli až po dálniční sjezd na Slatinu na 202. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Dálnice se uvolnila a řidiči jí začali projíždět ve dvě hodiny odpoledne.

V souvislosti s nehodou hasiči opět upozornili, že řidiči neumí tvořit takzvanou záchrannou uličku mezi pravým a levým jízdním pruhem. „Měli jsme problém s příjezdem techniky nutné k odstranění nehody. Řidiči svojí neukázněností vlastně sami prodlužovali dobu stání v koloně," upozornil mluvčí Mikoška.