„Devětatřicetiletý řidič vozu značky Opel podle svědků ve vyšší rychlosti najel do křižovatky, kde nedal přednost v jízdě projíždějícímu autu značky Citroen. Při dechové zkoušce cizinec nadýchal 2,2 promile alkoholu," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek přímo z místa nehody.

Čištění masa v brněnské fontáně před Janáčkovým divadlem. Červen 2020
Neuvěřitelné: Ve fontáně před Janáčkovým divadlem si čistili maso na grilování

Všem zraněným poskytli na místě ošetření záchranáři z pětice záchranářských posádek, mezi nimi dorazil i vrtulník. „Jednu ženu jsme ošetřili a letecky transportovali do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně s podezřením na těžké zranění. Další ženu jsme převezli se středně těžkým poraněním do Úrazové nemocnice,“ přiblížila z místa nehody mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Při nehodě se zranilo také dítě, které skončilo s lehkým zraněním v brněnské Dětské nemocnici. Záchranáři ošetřili také muže a ženu z jednoho z nabouraného auta, převezli je do traumacentra Fakultní nemocnice Brno.

Připravovaná výstavba v lokalitě Opuštěná-Trnitá v budoucím Jižním centru v Brně.
Jižní centrum: místo džungle bulvár. Brno získá novou čtvrť

Při poskytování první pomoci asistovali u zraněných hasiči. „Udělali jsme protipožární opatření na obou vozech a pomohli s transportem raněných. Čekali jsme, až policisté skončí se zaměřením nehody, poté jsme vozovku uklidili a provoz se v místě obnovil," uvedl mluvčí krajských hasičů Jan Dvořák.