K nehodě došlo ve středu kolem půl osmé večer. „Jednoho člověka jsme vyprostili. Dva lidi jsme museli resuscitovat a po příjezdu záchranné služby jsme je předali do jejich péče,“ informoval mluvčí hasičů Filip Venclovský.

„Motorkář středního věku utrpěl vážná mnohočetná poranění, bylo nutné jej resuscitovat, bohužel přes veškerou naši snahu se jeho životní funkce nepodařilo obnovit. Podlehl devastujícím zraněním,“ řekla Deníku mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Tragická nehoda na I/50 u Holubic.
Smrt na I/50 u Holubic: na silnici havaroval motorkář, nevěnoval se řízení

Záchranáři pak měli v péči mladého muže z osobního auta, také on utrpěl u Veverských Knínic těžká poranění. „Podařilo se jej zresuscitovat, letecky transportovat na řízené ventilaci a předat k další péči na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně,“ doplnila mluvčí.

Jednotka hasičů dále zabezpečila motorku a automobil proti požáru. „Dále pomohla s transportem zraněného do vrtulníku LZS a následně provedla úklid komunikace. Záchranná služba transportovala všechny zraněné k dalšímu ošetření do nemocnice,“ doplnil mluvčí hasičů Venclovský.

Co se stalo, zjišťují od večera policisté. Následky kolize u obce komplikovaly dopravu.

Opilý muž v Brně napadl strážníka.
VIDEO: Opilec v Brně zaútočil na strážníka, ten ho za tři vteřiny poslal k zemi

Středa byla pro motorkáře na jihu Moravy černým dnem. Vše začalo ráno tragickou kolizí u Holubic na Vyškovsku, kde po havárii mimo silnici zemřel dvaapadesátiletý muž. Podle vyšetřujících policistů se dostatečně nevěnoval řízení.

Dopoledne se pak dva motorkáři srazili u křižovatky s dálnicí D2 poblíž Břeclavi. Jednoho z nich sanitka odvezla do nemocnice.