Nehoda, která se stala mezi zastávkami Šumavská a Kartouzská, zablokovala ulici, dopravu řídili hasiči. Na místo vyjeli i policisté. "Kolem půl páté byla ulice průjezdná pro individuální dopravu a pro tramvajové linky jedoucí ve směru do centra. Ve směru z centra začaly tramvaje znovu jezdit kolem páté hodiny, do té doby cestující odvážela náhradní doprava. Tramvaje mířící do Řečkovic místo objížděly," uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Muž hodil zavařovací sklenici po limuzíně.
Muži vadil hluk z oslavy narozenin. Na limuzínu oslavence hodil zavařovačku

Při nehodě se lehce zranil jeden člověk. Záchranáři na místě ošetřili mladého řidiče. „Měl lehké zranění ruky. Převezli jsme ho do traumacentra bohunické nemocnice,“ informovala mluvčí krajské záchranky Michaela Bothová. Zda jde o řidiče tramvaje nebo nákladního auta, zatím záchranné složky nesdělily.

Příčinu nehody policisté zatím neznají. „Jedeme na místo a zahájíme vyšetřování příčin a důsledků nehody,“ sdělil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Trolejbus se srazil s tramvají v pondělí odpoledne v brněnské Křenové ulici. Na internetu se objevilo i video z nehody.
Nehoda v Křenové z pohledu hasičů: střepy a vyprošťování raněnýchHasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. "Nyní usměrňujeme dopravu,“ řekl před půl pátou mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.