Kamerový záznam pochází z autobusu. „Na jeho základě víme, že autobus do křižovatky vjížděl na zelenou. Vtom mu do cesty na červenou vjela dodávka, jejíž ani nepřibrzdil a navíc z místa rychle ujel. Naštěstí už nyní dopravní policisté disponují několika kamerovými záznamy, kdy už pak pro ně nebude žádný problém tohoto hazardujícího šoféra zjistit. Všichni musíme mít na paměti, že auto může zabíjet. Spěch a nepozornost za volantem se dvojnásob nevyplácí," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Redaktor Brněnského deníku Rovnost mluvil s řidičem autobusu, Filipem Vítkem. Díky tomu, že prudce sešlápl brzdu, právě on zabránil nehodě. „Nijak jsem nemanévroval, prostě jsem zabrzdil. Jiné řešení už by byla jen srážka s dodávkou,“ popsal Vítek.

Po jeho rychlé reakci spadly v autobusu dvě cestující. „Obě utrpěly lehká zranění, převezli jsme je po ošetření do brněnské úrazové nemocnice," uvedla ještě ve středu mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Ženy měly sebou v autobusu kočár s malým chlapcem. „Největší strach jsem měl o mrňouska v kočárku. Byl naštěstí v pořádku, v šoku spíš byla maminka,“ poznamenal řidič Vítek, který za volantem autobusu sedí už třicet let.

Přesto, že řidič v dodávce jel na červenou, zkušený řidič autobusu ho neodsuzuje. Podle něj mohl červenou barvu na semaforu kvůli silnému slunci i přehlédnout. „Policie ho nejspíš díky kameře instalované v každém autobuse najde, ale já si nemyslím, že šlo o úmysl. Nejspíš to byla nepozornost s oslněním sluncem. To se někdy prostě stane,“ uvedl Vítek.