Voda z prasklého potrubí vytvořila v Modřicích několik děr. "Jedna je v silnici, zbylé ve faře. Zaměstnanci vodáren teď vše opravují. Pan farář a jeho spolubydlící se museli z fary vystěhovat. Nabídli jsme jim náhradní bydlení, oni si ale shání ubytování sami," sdělila místostarostka Modřic Hana Chybíková.


Bez vody je nyní pětatřicet rodinných domů. "Jsou tu přistavené dvě cisterny, která obyvatele zásobují. Pracovníci potrubí opravují, předpokládáme, že voda poteče ještě ve čtvrtek večer," sdělila za brněnské vodárny Renata Hermanová.

Opravy poškozené silnice dokončí zřejmě příští týden. "Dělníci obnoví konstrukční vrstvy vozovky. Poté, co zatvrdne beton, můžou vozovku zprovoznit. Bude to trvat asi týden," dodala Hermanová.

Vodovod praskl v Modřicích kolem třetí hodiny ranní. "Voda podmáčela silnici, která se propadá. Z přilehlých podmáčených budov jsme preventivně evakuovali dva lidi," informoval mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.

Voda z prasklého potrubí podemlela i farní sklep a městskou knihovnu. Obě budovy jsou uzavřené. "Zatím nevíme, co přesně se stalo. Čekáme na vodárny. Budovy jsou zabezpečené," sdělil modřický místostarosta Josef Šiška.