Podle mluvčího Povodí Moravy Petra Chmelaře je tloušťka ledu jen několik centimetrů. "Proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat. Některé vodní nádrže nejsou zamrzlé vůbec. Například brněnská vodní nádrž měla v úterý ráno led silný pouze centimetr. A podle předpovědí počasí se má dokonce v následujících dnech oteplit," varuje Chmelař.

Ilustrační foto.
Neber mi židli, naštvalo ji na diskotéce. Za zkopání ženy dostala podmínku

Ledová hmota může být navíc vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny v některých místech zeslabena, a hrozí tak prolomení ledu i při mírném zatížení. "Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků je pro bruslaře a hokejisty v každém případě pouze na vlastní nebezpečí," zdůraznil mluvčí.

Povodí Moravy také upozorňuje, že vodní nádrže Bojkovice, Boskovice, Fryšták, Hubenov, Karolinka, Koryčany, Landštejn, Mostiště, Nová Říše, Opatovice, Slušovice, Vír a Znojmo jsou vodárenské nádrže s vymezenými ochrannými pásmy, kde platí zákaz vstupu obecně.

Dva zloději ukradli v jedné brněnské herně trezor a na odlehlém místě ho otevřeli krumpáčem. Vzali z něj 80 tisíc korun.
Trezor plný peněz otevřeli krumpáčem. Z 80 tisíc se radovali jen čtyři dny