Od soboty příštího týdne bude na čas bez semaforů i další velká křižovatka v Brně, pouze dopravními značkami se budou muset řidiči řídit v křižovatce brněnských ulic Úvoz a Tvrdého.

Zároveň však upozornil, že dopravní situaci v místě ještě komplikují i vypnuté semafory na vedlejší křižovatce ulic Kounicova a Nerudova.

Také v Brně lidé slaví třicetileté výročí sametové revoluce.
Brno slavilo cinkáním klíči a trojbarevným Špilberkem

Při nedělních nehodách se naštěstí nikdo vážně nezranil. Podle policistů za nimi zřejmě stojí nepozornost řidičů. „Řidiči místem projíždí automaticky a nevnímají dopravní značení, které v místě je. Při jedné z nedělních nehod dokonce jeden z řidičů policistům tvrdil, že jel na zelenou, byť v té době už semafory nefungovaly," zmínil Chaloupka.

Jako hlavní příčinu dopravních nehod v podobných případech vnímá nepozornost i krajský koordinátor Besipu Pavel Čížek. „Problémem je, že pokud řidiči nějakým místem jezdí denně léta, změny jsou pro ně nebezpečné, platí, že zvyk je železná košile. V takovém případě je ale vždy chyba na straně řidiče, pokud nesleduje aktuální dopravní značení. Na druhou stranu by vůči řidičům bylo vstřícné přidat dopravní značení, které je na změnu upozorní," uvedl Čížek.

Libor Zábranský.
Šéf se vrací zpátky na střídačku. Kometu povede po Fialovi jako trenér Zábranský

Dopravní značení u křižovatky řidiče upozorňuje na přednost v jízdě, kdy je Kounicova ulice hlavní a Kotlářská ulice vedlejší, snížení rychlosti i to, že v místě je stavba. Některým řidičům ale přijde nedostačující. „Vyřešení křižovatky bez semaforů pouhým vyznačením hlavní silnice je naprosto nedostačující," upozornila třeba Iveta Dlugošová.

Od soboty příštího týdne bude na čas bez semaforů i další velká křižovatka v Brně, pouze dopravními značkami se budou muset řidiči řídit v křižovatce brněnských ulic Úvoz a Tvrdého.