Událost se stala krátce po třetí hodině odpoledne. „Mohu jen potvrdit, že případ vyšetřujeme. Je možné, že se jednalo o sebevraždu,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

K události přivolali svědci, podle kterých to prý bylo z pátého patra, také záchranáře. „Když naše posádka přijela na místo, mohla už bohužel pouze konstatovat u muže smrt,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Muži se ještě před příjezdem záchranářů snažili pomoci svědci. „Nesla jsem jídlo ven na zahrádku, najednou se zákaznice zvedla, že tam někdo leží na ulici a že mu jde poskytnout první pomoc. Ptala jsem se, co se stalo a ostatní mi řekli, že slyšeli velkou ránu. Šla jsem za vedoucí, ať volá záchranku a potom běžela pro defibrilátor. Mezitím ho oživovala skupinka lidí. Než jsem se se vrátila, už u něj byli záchranáři," sdělila pro Brněnský deník Rovnost servírka z nedaleké kavárny, která si nepřála uveřejnit jméno.

 Asi sedm set kilogramů munice z druhé světové války odpálili ve středu policisté nedaleko Svatoslavi na Tišnovsku. Na nebezpečné předměty je upozornil osmadvacetiletý muž, který se v místním lese pohyboval s detektorem kovů.
Muž s detektorem našel 700 kilo munice hrozící výbuchem. Odpálil ji pyrotechnik