„Radostné skotačení a hra na schovávanou se tento týden nečekaně zvrtly. Jedenapůlroční holčička chtěla vyzrát na svou maminku tím, že se před ní schová v ložnici. V běhu ale za sebou prudce zabouchla dveře a v tom okamžiku se poškodil otevírací mechanismus,“ informoval o případu v neděli mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Matka se marně snažila za dcerkou dostat. Uvnitř místnosti vypadla klika a z předsíně se naopak protáčela. „Přivolaná hlídka městské policie neměla snadnou situaci. Žena se totiž před jejím příjezdem pokoušela odblokovat kování nářadím, tím ale nechtěně poškodila a zalomila několik šroubů,“ popsal svízelnou situaci mluvčí.

Hasiči v neděli likvidovali požár hospodářské budovy u rodinného domu v Blažovicích.
V Blažovicích hořela hospodářská budova u rodinného domu

Zároveň upozornil na to, že vykopnout dveře nebylo možné. Malé děvčátko totiž mohlo stát právě za nimi. Jeho kolegové tak využili i výsuvný žebřík a do pokoje chtěli nahlédnout oknem z ulice. Po ránu ale byly zatažené závěsy a holčička na volání nereagovala. „Rozrušenou maminku strážníci uklidnili a díky své zručnosti i potřebnému vybavení bez poškození dveře uvolnili. Šťastná žena dítě s úlevou objala, holčička byla naprosto klidná a nijak ji nepřekvapila ani přítomnost strážníků v bytě,“ dodal ke středečnímu případu Ghanem.