Policisté, hasiči i záchranáři měli v pátek a v noci na sobotu plné ruce práce. "Při osmadvaceti dopravních nehodách se zranilo jednadvacet lidí, z toho čtyři těžce. U jednoho řidiče jsme po nehodě zjistili alkohol. Nejtragičtější následky měla srážka motorkáře a dodávky na silnici mezi obcemi Nesvačka a Žatčany na Brněnsku," uvedla jihomoravská policejní mluvčí Štěpánka Komárová. Dvaadvacetiletý motorkář pravděpodobně kvůli příliš vysoké rychlosti nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou a čelně se srazil s protijedoucí dodávkou. Motorka po havárií shořela.

S těžkými zraněními v nemocnici skončili čtyři lidé po nehodě dvou aut na silnici I/53 u křižovatky na obec Bantice na Znojemsku. "K nehodě došlo v pátek večer. Třiačtyřicetiletý řidič s osobním vozidlem Peugeot vjel do protisměru, kde se čelně střetl s právě projíždějícím vozidlem Citroen," popsala nehodu Komárová. 

V pátek v podvečer situaci na silnicích zkomplikovala i nehoda čtyř osobních aut na dálnici D1 ve směru z Brna do Vyškova u obce Podolí. Vytvořila se kvůli ní šestikilometrová kolona. Dálnice byla průjezdná jen jedním pruhem. "Cestující museli ošetřit záchranáři," podotkl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

I sobotní ráno začalo dopravní nehodou. "V brněnských Chrlicích jednadvacetiletá řidička vjela s autem mimo silnici, a to se následně převrátilo na střechu. Mladá žena měla v dechu více než jedno promile alkoholu," uvedla mluvčí Komárová.

Policisté očekávají, že celý sobotní den bude na silnicích náročný, kvůli odjezdům lidí na dovolené a prázdniny. "V žádném případě za volant nepatří únava, stres, agresivita a alkohol. Doporučujeme řidičům, aby vyjížděli na cestu nejen odpočinutí, ale také s větší časovou rezervou a dostatkem tekutin sebou. Řidiči by také neměli zapomenout na povinnost mít u sebe reflexní vesty, ideálně pro všechny cestující v autě," doporučila policejní mluvčí.