Z dvou vozů tramvaje cestující vystoupili a odešli pěšky. „Bylo tam asi třicet lidí, nikdo z nich neutrpěl zranění. Příčinu vyšetřujeme," uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

Tramvajové linky po Brně se zpozdily o desítky minut. Na Moravském náměstí čekala i Bohdana Menšíková. „Trošku mě to zdrží, nečekám zatím ale dlouho. S tím se nedá nic dělat. Potřebuju se dostat k Vojenské nemocnici a spíš nevím, zda nejít na nějakou jinou zastávku," řekla na místě redaktorce Rovnosti.

Slovenský bojovník Martin Buday získal titul v těžké váze organizace Oktagon MMA.
Oktagon se loučil s Brnem. Buday knokautoval Mindu a získal pás těžké váhy

Dopravu na místě řídili policisté, pro řidiče nevznikly zásadní komplikace. „Dopravně by to nemělo být složité," potvrdil mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

Tramvajové linky jezdily odklonem přes náměstí Svobody či přes Masarykovu. První vůz tramvaje odjel po kolejích, druhý odvezli zaměstnanci dopravního podniku do vozovny. „Škoda je do padesáti tisíc," doplnila mluvčí podniku Tomaštíková.

Po jedenácté dopoledne už byla křižovatka plně průjezdná.

Odpoledne zasahovali policisté také u nehody v brněnské Svatoplukově ulici. Střet tří osobních aut s trolejbusem zkomplikoval dopravu na několik desítek minut. „Omezen byl průjezd jedním jízdním pruhem, doprava v místě kolabovala především kvůli místu nehody, které je velmi frekventované," uvedl mluvčí brněnských policistů David Chaloupka.