Na linku městské policie se ale nejdříve obrátila dcera penzistky. „Dostala strach o svoji maminku žijící v Bystrci. Strážníkům se svěřila, že se jí už druhý den snaží marně dovolat, a tak k ní šla na návštěvu,“ informoval ve středu mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Jenže byt byl jako nedobytná pevnost. Dveře s klíčem zastrčeným zevnitř v zámku se nedaly otevřít. Také zvonění a bouchání na dveře zůstávalo bez odezvy. „Strážníci, kteří dorazili na uvedenou adresu jako první, proto ihned začali zjišťovat, kudy by se k seniorce dalo nejlépe dostat. Přes operační středisko přivolali kolegy z pořádkové jednotky a mezitím oslovili sousedy, aby bylo už v předstihu jasné, odkud by šlo slanit,“ přiblížil mluvčí městských policistů.

Hasiči likvidovali požár osobního auta na dálnici u Brna.
OBRAZEM: Na dálnici u Brna hořel červený Renault, plameny šlehaly z motoru

Ti pro jistotu zprostředkovali i přístup na střechu osmipatrového domu. „S touto variantou se vzápětí ztotožnili i strážníci z pořádkové jednotky a kvůli důvodné obavě o život a zdraví se k dvaaosmdesátileté seniorce spustili právě ze střechy,“ sdělil Šoba.

Pomoc se tak následně objevila za balkonovými dveřmi. Ležící důchodkyně se v tu dobu třásla zimou. Strážníci ji tak přikryli peřinou. „Kromě toho si stěžovala na bolesti hlavy a kvůli bolesti levé nohy nebyla schopna bez pomoci vstát. Přivolaní zdravotníci si ženu převzali do péče a po prvotním ošetření ji převezli sanitkou do nemocnice,“ dodal mluvčí strážníků.