Hlídka ihned spěchala ženě na pomoc s jistícím lanem a plovací vestou. „Operační středisko městské policie k ní vyslalo i strážníky poříční jednotky. Hlídkám se podchlazenou a šokovanou ženu nakonec podařilo dostat bezpečně na břeh, kde ji předali přivolaným zdravotníkům,“ doplnil Ghanem.

Bruslařku převezli jihomoravští záchranáři na internu bohunické nemocnice. „Žena sice netonula, byla ale dlouho ve vodě, a je tak silně podchlazená. Záchranáři jí poskytují tepelný komfort,“ upřesnila mluvčí krajských záchranářů Hedvika Kropáčková.Pro zvětšení klikněte.Zdroj: Městská policie Brno

Žena se na led vydala navzdory výstrahám strážníků i Povodí Moravy. „Led je nerovnoměrný, když navíc lidé zkouší jeho tloušťku, házejí na hladinu kameny. To led nejen poškozuje, ale i ničí zpevnění břehu. Naše doporučení nevstupovat na led proto trvá,“ zdůraznil mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Vodní nádrž Brněnské přehrady se nyní navíc plní. Podle Chmelaře to však tloušťku ledu neovlivňuje. „Napouštění je velmi pomalé a nemá na to téměř žádný vliv,“ doplnil.