Po celý čtvrtek bylo pátrání masivní a pokračovalo i v pátek a sobotu. "Brněnští policisté a kriminalisté nadále pátrají po ve středu večer zmizelém patnáctiletém chlapci. V terénu, především v oblasti Jundrova a Komína, operuje několik hlídek, další policisté zjišťují informace, které následně prověřují. Policisté v sobotu rovněž opětovně propátrávali za pomoci techniky především řeku Svratku a její břehy. V akci byl i dron. Chlapce se bohužel nepodařilo najít," informoval v sobotu večer policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jak uvedl již předchozího dne, policisté pátrají podle toho, jak získají poznatky. "Pokud bychom pátrání zúžili jen na Brno, je město tak veliké, že propátrat ho třeba rojnicí je práce na několik dnů," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek ve čtvrtek odpoledne.

close Mladík je asi 170 cm vysoký hubené postavy, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. Na sobě má černé tepláky, na nohou černobílé tenisky Niké a mikinu. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Pohřešovaný Tomáš Pospíšil je asi 170 cm vysoký hubené postavy, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. Na sobě má černé tepláky, na nohou černobílé tenisky Niké a mikinu.

Na policisty se rodiče patnáctiletého chlapce obrátili krátce ve středu před půlnocí s tím, že se nevrátil domů. „Po mladíkovi obratem začaly pátrat hlídky především v terénu. Ještě v noci propátrával oblasti chlapcova možného výskytu policejní vrtulník s termovizí,“sdělil Malášek.

Ve čtvrtek odpoledne pokračovalo hledání v oblasti Jundrova, Komína, v přilehlých lesních porostech.

Na březích Svratky pátraly po mladíkovi desítky policistů, psovodi se služebními psy a ze vzduchu znovu policejní vrtulník.

Kolem pátečního poledne pomáhali policii při pátrací akci v lokalitě Brno-Jundrov a Brno-Pisárky také hasiči. "Na místě máme v současné chvíli čtyři vozidla a člun," sdělili jihomoravští hasiči na tweetru.

Mladík je asi 170 cm vysoký hubené postavy, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. „Na sobě má černé tepláky, na nohou černobílé tenisky Niké a mikinu. Podle zatímního zjištění policistů by se měl večer a v noci pohybovat v Komíně a Jundrově. Kriminalisté také získali informaci, že by se měl pohybovat ve skupince s dalšími podobně starými mladíky a dokonce se do půl těla svléknout,“ uvedl mluvčí.

S pomocí se do pátrací akce zapojili i záchranáři. "Několik hodin byl na místě také náš inspektor provozu, aby poskytl přednemocniční neodkladnou péči, bude-li to třeba. V tuto chvíli na místě posádku nemáme, ale jsme připraveni na místo vyrazit a v případě potřeby pomoci," doplnila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

O spolupráci při pátrání požádali kriminalisté také městskou policii. "Oslovili strážníky z místní služebny, ale se situací jsme seznámili i hlídky městské policie ze všech okolních oblastí, aby si mohly všímat případných podezřelých okolností," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.