"Hned poté, co prý tato slova dořekl, odběhl neznámo kam. Kromě státních policistů proto ihned zamířily na místo i tři hlídky městské policie, mezi nimi i vozidlo odchytové služby. Městská policie kontaktovala i specialistu na hady, který společně se strážníkem tímto vozidlem jezdil. Strážníci i policisté hodinu a půl systematicky prohledávali celou širší oblast doslova ulici po ulici a pečlivě se zaměřovali i na koruny stromů, v nichž se mamby jako lovci ptáků obvykle pohybují," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Mamby se podle něj lidem snaží vyhýbat a zdržují se především na stromech. Útočí jen v ohrožení. "S ohledem na výsledek intenzivního pátrání je krajně nepravděpodobné, že by se hadi v Králově Poli skutečně pohybovali," uzavřel Ghanem.

Také podotkl, že se případní svědci události mohou obracet na linky 156 a 158. 

O pomoc veřejnosti prosí také policisté. "Na případu spolupracujeme také se Státní veterinární správou, z registru byli zjištěni tři chovatelé těchto zvířat. Bydlí na jiných koncích Brna a s chovem nemají žádný problém. Pracujeme i s kamerovými záznamy. Později jsme zjistili, že večer muž na stejném místě ohlásil na vrátnici, že plazy našel. Prý se špatně podíval," informoval mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

K totožnosti chovatele by mohl přinést důležité informace i muž na fotografii. Informace k jeho totožnosti či k případu přijme linka 158.

K totožnosti chovatele by mohl přinést důležité informace i muž na fotografii. Informace k jeho totožnosti či k případu přijme linka 158.