S dvoubodovým mankem pohlíží na Svinov a o další tři body víc má obhájce titulu Plzeň - Újezd. „Celý podzim jsme bojovali s neuvěřitelným počtem zranění, pořád nám chyběli čtyři členové základní sestavy,“ hledá příčiny hrající trenér a prezident klubu Zdeněk Filípek.

Brno postrádalo bývalého nejlepšího hráče ligy Jana Petra, který půl roku studuje v Austrálii, gólmana Holáska, obránce Martince a útočníka Novotného. Potíže v obraně řešilo třeba nasazením brankáře Mühlhandla.

Polovinu sezony uzavřeli Brňané domácí předehrávkou šestnáctého kola, v němž porazili Dobrušku 19:15. „Loni jsme měli perfektní formu na podzim, ale jaro nebylo optimální. Není to žádná věda, chceme se udržet do třetího místa a v play off zkusíme vrátit titul k nám,“ připomíná Filípek předloňský premiérový triumf 1. NH.

Letošní ročník odstartují vyřazovací boje už čtvrtfinálem, kromě boje o titul se odehrají pouze dvojzápasy, v nichž rozhoduje skóre. „Systém je nespravedlivý k lepším týmům v dlouhodobé soutěži,“ poznamenává kouč.

Brněnští hráči národní házené začnou přípravu po měsíčním volnu, ostrý start je čeká v lednu ve Staré Vsi nad Ondřejnicí pětičlennou čtvrtfinálovou skupinou Českého poháru. „Přes zimu se vrátí všichni, které jsme postrádali. Po tvrdém drilu se vrhneme do obhajoby pohárového vítězství, protože finále bude v březnu v Brně. Snad se našlápneme se do jarní ligy, v niž máme lepší rozlosování, Plzeň i Svinov přivítáme doma,“ naznačuje ambice Filípek.