Právě rekordman brněnského klání Schody AŽ nahoru se představí i na nedělním třetím ročníku neobvyklého závodu. „Den před brněnským podnikem mám běžet v Polsku, kde budu zdolávat devětačtyřicet pater. Budova AZ Tower patří mezi mé oblíbené, hlavně protože dovoluje běh i po třech schodech,” uvedl aktuálně osmý muž pořadí světového žebříčku běžců do schodů, který loni 30 pater a 631 schodů zdolal za 2:31.83 minuty.

Na obhajobu vítězství myslí i Lenka Švábíková, která drží třetí příčku světového žebříčku a jen týden před závodem se blýskla vítězstvím ve španělském letovisku Benidorm. „Závod v Brně mám moc ráda, loňský ročník patřil mezi mé nejhezčí zážitky. Ráda bych běžela pod tři minuty, jen si nejsem úplně jistá, jestli se mi to letos kvůli únavě povede,“ přemítala ženská rekordmanka, která nejvyšší budovu v České republice loni pokořila v čase 3:06.36 minuty.

Schody AŽ nahoru však nelákají jen specialisty a další výkonnostní sportovce. Sáhnout na dno sil si může zkusit kdokoli. Odměnou odvážlivcům bude vedle pamětní medaile i unikátní vrcholová fotografie.

Zájemci se stále mohou registrovat na webu závodu, mohou se přihlásit i v den startu, registrace na místě je od osmi hodin ráno.

Schody AŽ nahoruZávod ve výběhu na vrchol brněnské AZ Tower.
Kdy: v neděliv 10.00 (registrace od 8.00)
Trať: 30 pater a 631 schodů
Startovné: na místě 390 korun (studenti 350)