Spoluhráčky její pomoc nakonec ani nepotřebovaly, ačkoliv měly namále. Imos nad svým soupeřem téměř celý duel vedl, ale v poslední minutě dobře rozehranou partii ztratil v poměru 60:63. „Už je to dva měsíce, co jsem si zranila ruku. Ale až před pár dny doktoři přišli na to, že mám natržené vazy v zápěstí. Výsledky jsem se dozvěděla teprve den před utkáním s Imosem. Teď to vypadá, že si zahraji nejdřív za měsíc," smutnila švédská rozehrávačka.

Čtyřiadvacetiletá basketbalistka přesto s francouzským týmem přicestovala a celý duel spoluhráčky urputně povzbuzovala z lavičky. Do Brna, kde odehrála sezonu 2010/2011, se vrátila ráda. „Na město i klub mám příjemné vzpomínky. Sice jsme tehdy nevyhrály titul, ale předváděly jsme hezký basketbal," vrátila se k angažmá na Rosničce.

Po závěrečném hvizdu středečního duelu Eldebrinková využila příležitost k rozhovoru s krajankou Farhiyou Abdiovou, která skousávala těsnou porážku. „Snažila jsem se ji povzbudit, protože si myslím, že odehrála dobrý zápas. Mluvily jsme spolu už dva dny před utkáním a ještě jsme vše probraly u večeře," nastínila pozápasový program.

Bývalou spoluhráčku pochválila. „Zlepšuje se. Je stále mladá. Myslím, že má před sebou zářivou budoucnost," řekla na její adresu.

Zatímco Imosu se cesta k postupu ze základní skupiny komplikuje, Bourges už pomýšlí výš. V tabulce zaostává jen o skóre za prvním Spartakem Moskevská oblast. „Základní cíl je postup mezi nejlepších osm týmů. Ale nepopírám, že doufám ve vítězství v celé Eurolize," zakončila odhodlaně Švédka Eldebrinková.

MARTIN VYMYSLICKÝ