V dějišti letošní sedmé Velké ceny v nizozemském Assenu to oznámili zástupci italské značky a Abrahamův tým Cardion AB Motoracing. V nové smlouvě je navíc opce na sezonu 2013.

"Jsem velmi spokojený. V novém kontraktu jsou oproti tomu letošnímu určité změny, za které jsem hodně rád. Věřím, že všechny tyhle věci mi pomohou ke zlepšení v MotoGP a budu mít letos a příští rok dobré výsledky," citoval oficiální server mistrovství světa jednadvacetiletého Abrahama, jenž se letos stal prvním Čechem v elitní třídě MS.

Příští sezonu ho vzhledem k úpravě pravidel čeká stroj s jiným výkonem motoru. "Ještě neznám všechny rozdíly oproti letošku, ale snad dostanu všechny potřebné informace včas," uvedl Abraham, jenž si pochvaloval, že se na vývoji nového typu Ducati GP12 podílí i slavný Valentino Rossi. "Pro nás je to výhoda, protože Valentino už vyvinul mnoho motorek a má velké zkušenosti. Takže jeho práce bude dobrá i pro nás," dodal brněnský jezdec.

Jeho dosavadní působení v elitní třídě šampionátu veřejně pochválil i ředitel projektu MotoGP v Ducati Alessandro Cicognani. "Karel je mladý jezdec a prožívá první sezonu v MotoGP. Získává zkušenosti a ukazuje v každém závodu svůj talent. Jsme moc rádi, že s ním budeme pokračovat," řekl Cicognani.

Abrahamovým maximem z dosavadních šesti odjetých Velkých cen jsou sedmá místa, jichž dosáhl v Jerezu a Silverstone. V průběžném pořadí MS je před svou jubilejní 100. Grand Prix desátý.