"Otázky na cíle nemám moc rád. Těžko se k tomu vyjadřuje, ale ptají se mě na to všichni a chápu to. Letos je ve startovním poli šestnáct továrních motorek a boduje patnáct. Já bych byl hrozně rád za body," řekl brněnský jezdec.

Sedmadvacetiletý Abraham, jenž v minulé sezoně závodil v MS superbiků, bude v MotoGP jezdit ve španělském týmu Pull&Bear Aspar, který patří čtyřnásobnému světovému šampionovi Jorgemu Martínezovi. Usedat bude na motocykl Ducati ve verzi roku 2015. "Uvidíme, až se pojede naostro, jak na tom jsem. Třeba se budeme držet ve skupině mezi desátým a patnáctým místem a pak bude cílem dostat se do desítky," uvedl Abraham, jehož týmovým kolegou bude Španěl Álvaro Bautista, který však má k dispozici novější model motocyklu.

Abraham již v minulosti s ducati závodil a italský stroj si oblíbil. "Ducati mi vždy seděla a dobře se mi na ní jezdilo. Možná i proto, že má nejvyšší maximální rychlost a já má rychlost rád," usmíval se Abraham, který už jezdil také s hondou, aprilií nebo KTM.

"Hodně lidí si musí na Ducati zvykat a učit se, mně osobně ale sedí," podotkl.

Stejně jako další jezdci MotoGP má za sebou oficiální testování v Malajsii a Austrálii. Ještě předtím motocykl zkoušel i ve Valencii a v Jerezu. "Až na poslední den v Austrálii byly testy až nad očekávání dobré. Máme za sebou pět výborných dnů, ale já ze svého beru za super i ten šestý. Sice jsme nejezdili rychlá kola, ale simulovali jsme závod," řekl Abraham, kterého čeká ještě testování v Kataru.

Na okruhu Losail také MS poslední víkend v březnu začne.