Ostatní články o závodu čtěte vpravo nahoře

V nedělním závodě jste nedokončil ani jedno kolo. Co se stalo?
Od začátku šlo všechno dobře. Mohl to být hodně dobrý závod. Pak jsem udělal takovou blbost. Sťukli jsme se s Faubelem a přitom se mi zvedla brzdová páčka nahoru. V zápalu boje jsem si toho nevšimnul. Jak jsem přijel do první zatáčky a chtěl brzdit, hmátl jsem do prázdna. Byl to hrozný pocit. Dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Jaký byly vaše první pocity, když jste věděl, že pro vás domácí závod skončil?
To bych raději neříkal. Byl jsem hrozně naštvaný, protože si myslím, že to byl zahozený závod. Jezdci v elitní desítce zajížděli časy, na které jsem měl. Takže to mohla být pěkná neděle. Opravdu jsem nečekal, že se něco takového stane v první zatáčce. Jsem tady víc nervózní, je to jiný závod než jinde. I to se asi podepsalo na celém víkendu.

Říkáte, že to byla vaše chyba. Šel jste se omluvit Lüthimu?
Hned. To ale nepomůže. Určitě mě teď nemá rád. Chápu to. Já bych byl taky na jeho místě naštvaný.

Jaké přivítání vám přichystal tým v boxech?
Všichni byli naštvaní. Protože se to stalo v první zatáčce, byli jsme tady úplně na nic. Tři dny práce v kuse a vyjde to tak, že na začátku spadnu. To je zkažený celý víkend. Kolikrát si ale lidi z mého týmu ani neuvědomují, že mě to štve dvakrát tolik. Jedu totiž sám za sebe.

Dodržel jste nepříjemnou tradici pádů při závodech na Masarykově okruhu.
Nemám tady vůbec štěstí. Byl jsem si tentokrát jistý na předek, zadek, i že mám dobrou motorku. Jak to nakonec dopadlo, to jsem vážně nečekal. Byl to hodně zbytečný pád. Posledních pár let mi to tady vůbec nejde. Fanoušci se musí jet podívat někam jinam než do Brna.

Jaký bude recept na úspěch v příštím závodě? Zapomenout a jít do něho s čistou hlavou?
Přesně. Potřebuji zase bodovat. Vracet se už nemá smysl. Doufám, že ta smůla nemůže trvat donekonečna. Jsem naštvaný, že už mě dlouho nepotkalo štěstí. V Sachsenringu jsme vyměnili pneumatiky a nepovedlo se. Kdybych to stejné udělal v Donningtonu, tak by to vyšlo úplně nádherně. Ale my se musím trefit naopak. Poslední dobou máme hodně smůly. Kolikrát za to sami nemůžeme. Ne jako tentokrát.

Díval jste se v boxech na zbytek závodu?
Chvílemi jsem se koukal. Není dobrý pocit se dívat na svůj vlastní závod.