Zatímco v boxu českého týmu vládlo nadšení, u „Australanů“ bublal vztek. O několik dní později vybuchl jako sopka. „Abraham? Je to dobrý kluk, ale potřebuje se ještě zlepšit a dosáhnout nějakých úspěchů, než může postoupit do MotoGP. Znám několik dalších jezdců, kteří na to mají daleko větší právo než on. Naneštěstí v paddocku se pohybují závodníci, u kterých hrají větší roli peníze než jejich výkony,“ šokovalo motocyklový svět prohlášení Caseyho Stonera.
Pětadvacetiletý silničář si s příchodem Abrahama mezi motocyklovou elitu nebral servítky. K negativním výrokům na dresu Brňana se ale nikdo z jeho kolegů nepřidal. „Možná jen viděl v Kájovi velký potenciál, a tudíž konkurenta. Každopádně šlo o vyjádření jediného jezdce,“ vysvětlila ředitelka brněnského okruhu Ivana Ulmanová.
V té chvíli bylo Abrahamovým nejlepším výkonem čtvrté místo ve Velké ceně Katalánska a čtrnáctá příčka v celkovém pořadí, zatímco Stoner odcházel mezi motocyklovou elitu s titulem vicemistra a sedmi triumfy v závodech.
Jako by ale Australanova kritika o to více vybičovala Abrahama k lepším výkonům. Chce dokázat, že jej do MotoGP neprosadily konexe jeho otce a majitele stáje Cardion AB Motoracing Karla Abrahama staršího, ale vlastní výkony při červencovém testování v továrně Ducati.
Nejdříve v Japonsku poprvé vystoupal na stupně vítězů díky třetímu místu. Vrcholem a nejlepší možnou tečkou za čtyřletým účinkováním ve třídě Moto2 byl triumf v závěrečném podniku sezony na okruhu ve Valencii.
A jak na Stonerova slova reagoval Abraham? „Byl jediný, kdo se takto vyjádřil. Třeba Jorge Lorenzo k mému přestupu nic špatného neřekl. Dokonce prohlásil, že by se měl závod ve Valencii vypálit na cédéčko, dát do obálky a poslat Stonerovi, aby měl při dlouhých zimních večerech co dělat. Za to jsem rád a děkuju mu,“ usmíval se brněnský rodák. O víkendu má první pokus dokázat Australanovi tváří v tvář, že se sok mýlil.