Pešek, jenž v sedmi posledních závodech Moto2 nebodoval, ztratil v prvním tréninku 1,585 sekundy na nejrychlejšího domácího Alexe de Angelise. Abraham, o jehož startu v sobotní kvalifikaci rozhodnou lékaři, byl zhruba o šest desetin sekundy pomalejší.

Dvacetiletý Abraham má zdravotní problémy od pádů v kvalifikaci na srpnovou Velkou cenu České republiky. Lékaři ho v Brně nepustili na start závodu a totéž se opakovalo minulý týden v Indianapolisu, kde nejel ani kvalifikaci.

Kornfeil sice v nejslabší třídě do 125 ccm obsadil stejnou pozici jako o kategorii výš Pešek, jeho odstup od nejlepšího Nicoláse Terola ze Španělska byl však téměř trojnásobný - přes čtyři sekundy.
V nejprestižnější MotoGP zajel nejrychlejší čas španělský vítěz z Indianapolisu Dani Pedrosa.