Abraham si dojel pro první letošní body. Uspěl i Kornfeil

Barcelona, Brno - Motocyklový jezdec z Rohatce na Hodonínsku Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Katalánska ve třídě Moto3 na jedenáctém místě a díky druhému nejlepšímu výsledku v sezoně si připsal pět bodů. V páté Grand Prix sezony získal první letošní body Brňan Karel Abraham, jenž obsadil v MotoGP 12. pozici.

3.6.2012

Motocyklový jezdec Karel Abraham.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Závod královské kubatury vyhrál domácí Jorge Lorenzo na yamaze po souboji s krajanem Danim Pedrosou na hondě a zvýšil své vedení v průběžném pořadí mistrovství světa. Třetí skončil Ital Andrea Doviziozo a odsunul na čtvrté místo mistra světa Caseyho Stonera. Australan, jenž startoval z pole position, tak poprvé po devatenácti závodech za sebou skončil mimo stupně vítězů.

Abraham, jenž z předchozích čtyř závodů třikrát nedojel a jednou obsadil nebodované 17. místo, dnes skončil dvanáctý o 56,229 sekundy za Lorenzem. Získal tak první letošní čtyři body.

V Moto3 vyhrál letos podruhé vyhrál další domácí jezdec Maverick Viňales, který navázal na triumf z úvodního podniku v Kataru. Šesté vítězství v kariéře získal suverénně, když porazil druhého Němce Sandra Corteseho o více než sedm sekund. Cortese se udržel v čele průběžného pořadí, Viňales na něj ztrácí už jen sedm bodů.

Kornfeil, který startoval z dvanácté pozice, ztratil na vítězného Španěla 16 sekund. V pátém závodu sezony bodoval potřetí, za svým letošním maximem z Portugalska zaostal jen o jednu příčku.

V dramatickém závodu třídy Moto2 triumfoval Ital Andrea Iannone o necelou setinu sekundy před Švýcarem Thomasem Lüthim. Třetí skončil domácí Marc Márquez, jenž se tři kola před cílem dostal do kolize s krajanem Polem Espargarem, pro něhož závod skončil pádem. Průběžné pořadí vede Lüthi.

Velká cena Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně:

Moto3: 1. Viňales (Šp./FTR Honda) 41:50,965, 2. Cortese (Něm./KTM) -7,752, 3. Oliveira (Portug./Suter Honda) -7,853, 4. Rossi (Fr./FTR Honda) -8,007, 5. Masbou (Fr./Honda) -8,075, 6. A. Márquez (Šp./Suter Honda) -8,267, …11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) -16,127.
Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Cortese 87 b., 2. Viňales 80, 3. Salom (Šp./Kalex) 55, 4. Fenati (It./FTR Honda) 52, 5. Rossi 45, 6. Rins (Šp./Suter Honda) 44, …17. Kornfeil 12.

Moto2:
1. Iannone (It./Speed Up) 41:16,852, 2. Lüthi (Švýc./Suter) -0,083, 3. M. Márquez (Šp./Suter) -1,137, 4. Rabat (Šp./Kalex) -12,516, 5. Corsi (It./FTR Honda) -14,226, 6. Nakagami (Jap./Kalex) -15,072.
Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Lüthi 88, 2. M. Márquez 86, 3. P. Espargaró 71, 4. Iannone 71, 5. Redding (Brit./Kalex) 50, 6. Kallio (Fin./Kalex) 40.

MotoGP:
1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 43:07,681, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -5,003, 3. Dovizioso (It./Yamaha) -9,361, 4. Stoner (Austr./Honda) -9,544, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -12,506, 6. Bautista (Šp./Honda) -13,948, …12. Abraham (ČR/Ducati) -56,229.
Průběžné pořadí MS (po 5 ze 18 závodů): 1. Lorenzo 115, 2. Stoner 95, 3. Pedrosa 85, 4. Dovizioso 60, 5. Crutchlow 56, 6. Rossi (It./Ducati) 51, …17. Abraham 4.

Autor: ČTK

3.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Žáci na brněnské základní škole Horní se učili připravovat zdravé svačiny. Projektový den byl součástí celorepublikové akce Pestrá strava. Na děti dohlížela výživová poradkyně.
28

Děti připravovaly zdravé svačiny. Dohlížela na ně výživová poradkyně

Rozsvěcení vánočního stromu na brněnském náměstí Svobody 24. listopadu 2017.
45

Brněnské Vánoce: rozsvěcení stromu viděly tisíce lidí, čerty jen ti šťastnější

Pět v řadě. Kometa prohrála i v Olomouci, v prodloužení ji srazil spící střelec

Brno /FOTOGALERIE/ – Ještě ne. Hokejisté brněnské Komety se sice v moravském derby otřepali z dvoubrankové ztráty, na ledě Olomouce však v 25. kole extraligy prohráli 2:3 po prodloužení.

Krajský rozpočet je přebytkový, dvě miliardy míří na opravy silnic a dopravu

Jižní Morava – Více než dvě miliardy korun na dopravu, miliarda pro školy a sedm set milionů do zdravotnictví. Do těchto sektorů půjde příští rok nejvíce peněz z krajského rozpočtu, který v pátek schválili jihomoravští radní. Hlasovat o něm budou ještě zastupitelé v prosinci.

Zbrojovka zlomila jihlavské prokletí a dál uniká ze dna

Jihlava, Brno /FOTOGALERIE/ – Pět zápasů a stop. Delší trvání série porážek na hřišti Jihlavy už fotbalisté prvoligové Zbrojovky nedovolili. V patnáctém kole prolomili na Vysočině s grácií nepříznivou sérii, když po přesvědčivém výkonu zvítězili 2:0 a udělali další důležitý krok za záchranou v nejvyšší soutěži. „Podařilo se nám tady vyhrát po iks letech, navíc jsou to strašně důležité tři body, takže velká spokojenost,“ radoval se brněnský gólman Dušan Melichárek.