"Byl to zase super den. Skoro až do konce jsem byl čtrnáctý, v posledních minutách jsem se bohužel propadl na šestnácté. Nicméně jsem naprosto spokojený," uvedl na facebooku Abraham, který byl v pondělí jedenadvacátý.

Sedmadvacetiletý Abraham po návratu do MotoGP po roční zkušenosti v superbicích hájí barvy týmu Pull&Bear Aspar. Dnes se mu podařilo splnit cíl, se kterým na testy odletěl - zajel čas pod hranicí 2:01.

"Z pohledu nastavení jsme pracovali hlavně na podvozku. Také jsme museli měnit motorku, protože motor už měl najeté kilometry a byl zralý na výměnu," napsal Abraham, jenž svůj nejlepší čas zajel v závěru testování. "V předposledním výjezdu jsem cítil, že motorka funguje velice dobře, tak jsme dali nové pneumatiky a podařilo se mi zajet čas 2:00,96. I když s vypětím všech sil," dodal.

Testy MotoGP v Malajsii budou pokračovat ještě ve středu. Další budou na programu v polovině února na Phillip Islandu a od 10. března na katarském okruhu v Losailu, kde pak 26. března začne mistrovství světa.