Pešek, který se do MS vrátil po více než dvou letech, na body při debutu v elitní kategorii nedosáhl. Do cíle dojel poslední se ztrátou půldruhé minuty na vítěze a 21 sekund na bodované patnácté místo.
Šest Peškových soupeřů závod nedokončilo. Mezi nimi byl i Abraham, jenž po pádu v prvním kole odešel z dráhy po svých.

Dvojnásobný mistr světa Lorenzo vyhrál suverénně, druhého Itala Valentina Rossiho porazil o šest sekund. Třetí dojel při premiéře v MotoGP Španěl Marc Márquez, loňský šampion Moto2.

První letošní závod mistrovství světa vyhrál ve třídě Moto3 Španěl Luis Salom, který zvládl nejlépe závěrečnou bitvu pětičlenné vedoucí skupiny. Po dvou loňských si Salom připsal třetí vítězství v kariéře. O druhém místu Mavericka Viňalese před dalším Španělem Alexem Rinsem rozhodlo pouhých šest tisícin sekundy.

Kornfeil byl tři kola před cílem devátý se ztrátou 24 sekund na čelo závodu, v závěru se ale kvůli problémům s motocyklem propadl. Za Salomem nakonec zaostal o téměř 54 sekund. "Motorka přestala jet. Nejdřív jsem nevěděl, co dělat. Pak mě napadlo, že ji zkusím vypnout a zapnout. Naštěstí to pomohlo a hned se mi podařilo motocykl nastartovat. Samozřejmě jsem ale hrozně moc ztratil," uvedl v tiskové zprávě Kornfeil, který v pondělí oslaví 20. narozeniny.

Stroj mu pak vypověděl službu ještě jednou, pouhé dvě zatáčky před cílem. "Opět jsem zahájil ten 'oživovací proces'. Kluci do mě málem narazili, protože v té rychlosti je to fakt docela nebezpečné. Poslední zatáčku už jsem nějak projel a dojel do cíle. Je to pech, už se moc těším na další závody, abychom tenhle smolný výsledek mohli napravit," dodal český jezdec.

Závod třídy Moto2 vyhrál další španělský jezdec Pol Espargaró, který stejně jako Lorenzo i Salom startoval z prvního místa. Seriál MS pokračuje za čtrnáct dnů na okruhu v Texasu.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Salom 38:26,859 min., 2. M. Viňales -0,417, 3. Rins -0,423, 4. A. Márquez (všichni Šp./KTM) -0,701, 5. Folger (Něm./Kalex KTM) -0,916, 6. Khairuddin (Malaj./KTM) -17,489, …22. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -53,745.
Průběžné pořadí MS (po 1 z 18 závodů): 1. Salom 25 b., 2. M. Viňales 20, 3. Rins 16, 4. A. Márquez 13, 5. Folger 11, 6. Khairuddin 10.

Moto2: 1. Espargaró (Šp./Pons Kalex) 40:31,782, 2. Redding (Brit./Kalex) -0,844, 3. Nakagami (Jap./Kalex) -12,098, 4. Aegerter (Švýc./Suter) -18,910, 5. Kallio (Fin./Kalex) -18,933, 6. Simon (Šp./Kalex) -19,018.
Průběžné pořadí MS (po 1 z 18 závodů): 1. Espargaró 25, 2. Redding 20, 3. Nakagami 16, 4. Aegerter 13, 5. Kallio 11, 6. Simon 10.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:39,802, 2. Rossi (It./Yamaha) -5,990, 3. Márquez -6,201, 4. Pedrosa (oba Šp./Honda) -9,473, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -18,764, 6. Bautista (Šp./Honda) -22,148, …18. Pešek (ČR/Ioda-Suter) -1:34,683, Abraham (ČR/ART) nedokončil.
Průběžné pořadí MS (po 1 z 19 závodů): 1. Lorenzo 25, 2. Rossi 20, 3. Márquez 16, 4. Pedrosa 13, 5. Crutchlow 11, 6. Bautista 10.