Brněnský jezdec si poranil levé rameno v srpnu při tréninku na Velkou cenu Indianapolis a v září ukončil sezonu. Na okruhu v Malajsii dnes při návratu objel s bolestmi 41 kol a v prvním tréninku obsadil poslední 26. příčku se ztrátou šest a půl vteřiny na nejrychlejšího Marca Márqueze.

Po návratu u Abrahama převládaly negativní dojmy. „Je to jednoduché: rameno je pořád problém. Jsem z toho strašně zklamaný, při cvičení i na motokrosu to bylo v pohodě, ale tady se to zase projevilo," uvedl.
„Upřímně – bolí to jak prase, hlavně v krajních polohách a při zátěži. Těch čtyřicet kol, co jsem najel, bylo už na limitu toho, co se s tím dalo zvládnout. Takže zase na kliniku a zase se modlit, aby se to do rána nerozleželo, ale uklidnilo. Nic víc pro to udělat nemůžu," řekl Abraham.
Motorka prý naopak funguje perfektně. „Už teď je jasné, že jak přijedu domů, tak zase skončím u doktorů. Je to škoda, motorka je bezvadná a mohli jsme udělat spoustu práce. Jsem zklamaný," dodal čtyřiadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing.