Podnik okoření českým reprezentantům závěr roku. „Je to pro nás spíš každoroční tradice, tímhle závodem ukončujeme sezonu. Většinou se sejde patřičná konkurence a vždycky si fajn zazávodíme,“ hlásil Wagner po cestě do Švýcarska.

Zároveň jde o důležitou prověrku pro brněnské cyklisty, protože v Grenchenu se od 8. února koná evropský šampionát. „Bude to pro nás především testování dráhy, někteří z nás na ní ještě nezávodili. Třeba holky pojedou na Evropě první týmový sprint v elitní kategorii,“ upozornil Wagner.

Volejbalistky Králova Pole ztratily dobře rozehraný zápas v Soluni.
Volejbalistky Králova Pole vlétly na favorita. V řecké bitvě nakonec padly

Ten má na švýcarský velodrom příjemné vzpomínky, vždyť tam před sedmi lety vybojoval na mistrovství Evropy bronzovou medaili v závodě na kilometr s pevným startem. „Je to moje oblíbená dráha. Mám Grenchen hrozně rád, působí domáckou atmosférou. Velodrom má dřevěný, trámový strop, je to tam velmi útulné,“ přitakal devětadvacetiletý dráhař.

Jedenáctičlenná skupina brněnské Dukly absolvuje ve Švýcarsku keirin a sprint. „Rád bych zajel hezkou dvoustovku, ideálně se přiblížil osobnímu rekordu, což by mohlo pak vést k nějakému medailovému umístění,“ vyhlížel Wagner výkon okolo 9,85 sekundy v kvalifikaci sprintu na dvě stě metrů.

Rozhodně může těžit ze závodní praxe, protože se po čtrnáctidenním soustředění ve Slovinsku přesunul do nizozemského Rotterdamu na Šestidenní. „To cestování už mi trochu leze krkem, ale strávil jsem šest dní na dřevě v nejlepší konkurenci, určitě jsem se rozjezdil,“ uvedl.

Při šestidenním klání závodil po boku brněnského parťáka Tomáše Bábka či nizozemských hvězd Harrieho Lavreysena a Jeffreyho Hooglanda. „Tomáš je matador Šestidenních a říkal, že nezažil rychlejší než v Rotterdamu,“ doplnil dráhař, který pochází ze Zábřehu.

Brno Žabovřesky vs. Lyon a autogramiáda Tonyho Parkera
Tony Parker v Brně: ochranka i zaujetí hrou. Po utkání rozdával úsměvy

V Rotterdamu dorazilo hlavní večer dokonce patnáct tisíc diváků. „Je super, že se přijde tolik lidí podívat na dráhovou cyklistiku. Třeba při Šestidenních v Brémách je mentalita diváků jiná, chodí spíš na pivo, ale v Nizozemsku se hlavně dívají na cyklistiku. Do VIP sektoru uprostřed velodromu přišli v oblecích. Je to opravdu akce na úrovni,“ ocenil.

Dráhaři Dukly Brno si ani přes vánoční svátky vzhledem k blížícímu se evropskému šampionátu příliš neodpočinou. „Evropa je za dveřmi, po Novém roce jedeme na soustředění do Polska, takže potřebujeme trénovat i mezi svátky. Poslední trénink máme 23. prosince, od 27. prosince se vrhnu zpátky do individuální přípravy. Bydlíme s přítelkyní v Brně, budu chodit normálně na Duklu,“ dodal Wagner.