Za sebou na třetím místě nechali úřadujícího mistra světa a dominantního lídra letošního šampionátu Marka Márqueze a až na čtvrtém místě skončil s velkým odstupem Valentino Rossi. „Zažili jsme perfektní závod a celý víkend. Jsem hrozně šťastný za vítězství. V Brně jsme udělali několik změn a doufám, že ovlivní celou druhou část sezony,“ poznamenal vítěz brněnského klání Dovizioso.

Lorenzo si vážil velkého týmového úspěchu. „První a druhé místo je fantastický výsledek. Samozřejmě by mě víc potěšilo, kdybych vyhrál. V pátek jsme byli trochu ztracení, ale zlepšili jsme nastavení motocyklu a můžeme být spokojení a pyšní,“ řekl po závodě jedenatřicetiletý Španěl.
Druhý na Grand Prix v Brně skončil Jorge Lorenzo
A co přesně byl klíč k úspěchu? Hlavně v horkém počasí dlouho šetřit zadní pneumatiku. „Na Masarykově okruhu jsme dobří v akceleraci, což nám dává šanci bojovat s Márquezem a jeho Hondou. Zvolil jsem dobrou strategii, skoro všichni měli na konci problémy s opotřebením pneumatiky,“ zmínil Dovizioso, jenž přidal druhé vítězství v sezoně a poskočil v pořadí jezdců nejsilnější kubatury na třetí místo za Rossiho.

Ještě víc opečovával zadní kolo Lorenzo, který díky tomu v posledních kolech zatápěl i týmovému kolegovi. „Kdybych jel celou dobu naplno, závod bych nedokončil. Musel jsem změnit styl a nejezdit tak agresivně v náklonu. V závěru jsem se cítil hodně silný na brzdách. Možná jsem měl zaútočit dřív. Scházelo mi ještě jedno kolo a předjel bych i Andreu,“ popsal pětinásobný světový šampion.

Nakonec ale před ním Ital uhájil svůj desátý triumf kariéry v MotoGP. „Zezačátku jsem se snažil číst soupeře a pak očekával souboj s Markem. V každé zatáčce, když přidal plyn, jsem slyšel jeho burácející motor. Myslel jsem, že bude mít navrch a nakonec se k nám přihnal velmi rychlý Jorge. Když se díváte na informace z boxu a zjistíte, že s nimi ve skupině bojujete o vítězství, není to dobrý pocit. Jsem rád, jak jsem zvládl konec,“ radoval se Dovizioso.

O speciální motivaci se mu postarala i legenda motocyklového sportu a sedminásobný vítěz závodu na brněnském okruhu Giacomo Agostini. „Před závodem za mnou přišel na startovní rošt a řekl, že na mě vsadil. Nevím, kolik vyhrál peněz, musím se ho zeptat,“ vtipkoval dvaatřicetiletý závodník.

Tým Ducati zůstal po Velké ceně České republiky na Masarykově okruhu, kde testoval před podnikem v Rakousku. Ten se jede hned v neděli. „Udělali jsme na nové motorce hodně práce a jedeme v nejlepší čas na trať, kde je Ducati hodně silná. Uvidíme, co se stane,“ dodal Lorenzo.