Předchozí
1 z 5
Další

Alpe Adria míří do Brna.Alpe Adria míří do Brna.Zdroj: Deník/Jiří Sláma

MOTOCYKLOVÝ ŠAMPIONÁT ALPE ADRIA

Legendární Velká cena České republiky silničních motocyklů se na Automotodromu Brno už potřetí v řadě nepojede, jedním z vrcholů sezony na okruhu tak bude o víkendu 15. a 16. července mezinárodní šampionát Alpe Adria, při němž se na brněnské dráze představí jak domácí motocyklová špička, tak jezdci ze zahraničí.

Šampionát Alpe Adria se po pauze vrátil na jih Moravy loni, letos pokračuje v letním termínu. Vstupné na akci je zdarma a to včetně přístupu do paddocku. 

Brněnští fotbalisté (v červeném) zdolali ve středu Banskou Bystricu 2:0.Zdroj: Jan Sláma

START FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

Povede se fotbalové Zbrojovce se značně obměněným kádrem a novým realizačním týmem postoupit zpět do první ligy? Jak naváže Vyškov na historickou sezonu, při níž obsadil druhé místo a zahrál si baráž o FORTUNA:LIGU? A co Líšeň? Udrží se v popředí tabulky druhé nejvyšší soutěži, nebo začne stagnovat?

Odpovědi na tyto otázky se začnou odtajňovat 22. července, kdy odstartuje nový ročník druhé nejvyšší soutěže. Vyškov začne ročník 22. července od 10.15 v domácím azylu v Drnovicích soubojem s Příbramí, Líšeň ve stejný čas změří síly v Chrudimi. Zbrojovka si zahraje první kolo před televizními kamerami v pondělí 24. července doma proti Vlašimi.

Start F:NL
22. července od 10.15:
Vyškov - Příbram
Chrudim - Líšeň
24. července od 17.30:
Zbrojovka Brno - Vlašim

České volejbalistkyZdroj: CEV 

KVALIFIKACE O ME VE VOLEJBALE

Čtvrtý červencový víkend bude patřit v brněnské hale ve Vodově ulici kvalifikačnímu turnaji o postup na evropský šampionát volejbalistek do dvaadvaceti let.

Ve čtyřčlenné skupině změří české volejbalistky nejprve 21. července síly s Kosovem, o den později vyzvou Rakousko a nakonec 23. července stanou proti Turecku. Všechny zápasy českého národního týmu začnou v sedm hodin večer.

Program kvalifikace 
pátek 21. července:
16.00: Rakousko - Turecko
19.00: Česko - Kosovo 
sobota 22. července:
16.00: Turecko - Kosovo
19.00: Rakousko - Česko 
neděle 23. července:
16.00: Kosovo - Rakousko
19.00: Turecko - Česko

Hlinka Gretzky Cup se vrací do Břeclavi.Hlinka Gretzky Cup se vrací do Břeclavi.Zdroj: ČTK

HLINKA GRETZKY CUP

Tradiční přehlídka největších hokejových talentů do osmnácti let se na lichý rok podle dohody s kanadskou stranou vrací do Břeclavi a nově taky do slovenského Trenčína. Ale pozor. Jde o předposlední rok smlouvy s kanadskou stranou, příští ročník se uskuteční opět v zámoří a budoucnost pořadatelství turnaje, na kterém si v minulosti zahráli hvězdní hokejisté Sidney Crosby, Nathan MacKinnon nebo David Pastrňák, je posléze nejasná.

V Břeclavi a Trenčíně se bude hrát od 31. července do 5. srpna. Národní tým vyzve v Břeclavi postupně USA, Německo a Švédsko, ve druhé skupině v Trenčíně se utkají Slováci, Kanaďani, Fini a Švýcaři. Akce vyvrcholí v pátek 4. a sobotu 5. srpna vyřazovacími boji. Turnaji bude předcházet v sobotu 29. července přípravný duel, při němž se česká osmnáctka představí v Břeclavi proti Kanadě. 

Zápasy českého týmu v Břeclavi
přípravný duel: 29. července od 18.30: Česko - Kanada
Hlinka Gretzky Cup:
pondělí 31. července od 19.00: Česko - USA 
úterý 1. srpna od 19.00: Česko - Německo
středa 2. srpna od 19.00: Česko Švédsko 

Tatran Bohunice (v červených dresech) budou stejně jako Start Brno nováček MSFL.Tatran Bohunice (v červených dresech) budou stejně jako Start Brno nováček MSFL.Zdroj: Petr Ryp/Tatran Bohunice

START NIŽŠÍCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ

První dva srpnové víkendy se ponesou ve znamení rozjezdu amatérských fotbalových soutěží. První víkend přijde na řadu Moravskoslezská fotbalová liga a divize D a E, druhý víkend se přidají krajské a okresní soutěže.

Atraktivnější než v minulém ročníku bude pro fanoušky v regionu zejména třetí liga, v níž si zahrají dva nováčci z Brna, Bohunice a Start. V divizi zase dojde i na souboj rezerv dvou největších brněnských klubů Zbrojovky a Líšně. Mezi favority by měl patřit i Lanžhot nebo Tasovice.