Dvacet hráčů navštívilo pět různých oddělení, kde rozdali dárky. „Náš cíl byl potěšit dětské pacienty, vyčarovat jim v očích jiskru radosti a přinést optimismus. Troufám si říct, že se nám to podařilo. Kdo ví, třeba, až jednou budou hledat vhodný sport, vzpomenou si na Brno Alligators," radoval se iniciátor akce a manažer klubu Zbyněk Zelinka.

Aligátoři se zařadili mezi množství jihomoravských sportovců, kteří pravidelně pomáhají. Fotbalový klub Zbrojovka Brno uspořádal tradiční vánoční besídku minulý týden, na stadion v Srbské ulici pozval hosty z Dětských domovů Znojmo a Boskovice, z brněnského Klokánku a centra Chovánek. Bojovníci z brněnského klubu Jetsaam Gym zase stále navštěvují oddělení dětské neurologie a v tombole přispívají i návštěvníci jejich galavečerů.

Aligátoři obdarovali téměř osmdesát dětí, peníze na dárky vybírali jen mezi sebou. „Jelikož se mi před týdnem narodilo druhé dítě, prožíval jsem rozporuplné pocity. Na jednu stranu je super, že dáte dar a rozveselíte děti, na druhou stranu je smutné, když je tam vidíte na kapačkách," popsal hráč Alligators Jan Kozel.

JAKO MIKULÁŠ

Členové klubu rozdávali trička vyrobená speciálně pro tuto akci, pastelky i rozmanité hračky. „Děti byly nejprve zaražené z cizích lidí, navíc ještě v dresech, ale jak jsme jim řekli, že dostanou pastelky, nebo si mohou vybrat hračku, začaly komunikovat. I z totálních drobností měly očividně radost, i když se některé schovávaly za rodiče, hned si dárky vzaly. Jako když za dětmi chodí Mikuláš s čertem," usmál se Kozel.

Dobročinná akce ani v podání hráčů amerického fotbalu patrně nebude poslední. „Aspoň jednou za rok je něco podobného dobré, navíc před svátky, když je děti netráví doma," dodal Kozel. „Akce se velmi vydařila, děti byly nadšené a dárečky jim udělaly radost. Doufám, že tím začala dobrá spolupráce s mladými sportovci," doplnila spoluorganizátorka akce Jana Šífová.