Cesta za obhajobou nezačala pro Amazons podle představ. Sirens už v posledním zápase základní části na hřišti Amazons ukázaly, že by mohly suverénní Brňanky potrápit. V generálce na finálový Paddock Rose Bowl totiž prohrály až po bitvě 44:53.

Do finálového zápasu vstoupily lépe Sirens. Obrana dokázala pravidelně zastavovat útoky Amazons a první čtvrtina tak skončila bez bodů.

CHYBY V ÚTOKU

Jindy produktivní útok Amazons se na začátku zápasu hledal, navíc zbytečně ztrácel míče a navrch měly polské hráčky. „Útok nám to trochu zkomplikoval, kdy jsme hloupě ztráceli fumbly,“ posteskl si po zápase hlavní trenér Amazons, Daniel Schmied.

Sirens dokázaly vydařený vstup do finále přetavit ve vedení, když v úvodu druhé čtvrtiny otevřela skóre na 6:0 pro Sirens Magdalena Lonc. Odpověď Amazons přišla až v závěru prvního poločasu, kdy se s míčem do endzóny probojovala Kateřina Šlesingerová. Ani Amazons se nepodařilo Touchdown potvrdit, a tak poločasové skóre bylo 6:6.

Amazons v letošní základní části dominovaly v útoku i obraně, ale ve finále tahaly dlouho za kratší konec. Sirens dokázaly v úvodu druhého poločasu odskočit na 18:6 po touchdownech Kazimierczakové a Walczyńské.

V kritické situaci zavelela k obratu útočná opora brněnského týmu, Alžběta Nečasová. Ta v závěru třetí čtvrtiny dokázala snížit na 13:18. Obrat dokonala z kraje závěrečné čtvrtiny Tereza Kubicová, když 31yardovým touchdownem poslala domácí Amazons do těsného vedení 19:18.

Pojistku za vítězstvím zaznamenala Alžběta Heroschová, která upravila skóre na konečných 26:18. „Začali jsme zápas v útoku novou formací. Čekali jsme změnu od obrany Sirens, která nakonec nepřišla a vrátili jsme se zpět k ostřílenému útoku, kde jsme to hrnuli a začali získávat převahu,“ dodal Schmied.

Amazons vyhrály Paddock Rose Bowl V a slaví už čtvrtý titul v řadě. Po dominantní základní části se na vítězství ve finále nadřely pořádně. „Dost jsme se napracovali, ale udělali jsme dost chyb. V předchozích finále jsme chyby neprodukovali,“ uzavřel trenér Amazons.

RADIM KROULÍK