První měření sil v polské metropoli dopadlo ve prospěch amazonek, kdy brněnské trojnásobné mistryně zvítězily vysoko 19:56. „Druhý zápas je ale vždy těžší. Navíc sirény hrají o všechno. Pokud nás porazí, postaví se nám znovu i ve finále. Pokud prohrají, je situace trochu složitější,“ připomíná opora brněnského týmu a trenérka obrany Lenka Vavrisová situaci v tabulce.

Jisté finále

Amazonky letos zatím nenašly přemožitele a v čele tabulky se tak s bilancí 5:0 osamostatnily a s předstihem si zajistily místo ve finále ligy, takzvaném Rose Bowlu. Před víkendovými zápasy ale mají všechny ostatní týmy stále šanci, že se amazonkám 10. listopadu ve finále postaví právě ony.

Pro sirény vede nejsnazší cesta skrze porážku Amazons, to se ale žádnému týmu už tři roky nepodařilo. Pokud derby mezi pražskými harpyjemi a černými kočkami dopadne ve prospěch prvního celku, do Rose Bowlu zamíří právě jeho hráčky. Pro Black Cats je cesta složitější a zasahuje do ní už složitá matematika rozdílu takzvaných passových touchdownů, tedy bodů skórovaných přihrávkou.

V posledním kole základní části se Brno Amazons utkají s Warsaw Sirens v neděli od dvanácti hodin na hřišti Rugby Clubu Bystrc.

ALŽBĚTA NEČASOVÁ