V první čtvrtině otevřela skóre 4 yardy od end zóny koček spolupráce brněnské rozehrávačky Kateřiny Šlesingerové s jejím spoluhráčkou Ivanou Hájkovou. Ve druhé čtvrtině si pro přihrávku a touchdown přišla i brněnská ofenzivní hráčka Lívia Petrášková, skóre 2 yardovým během navýšila Tereza Kubicová.

Ve třetí třetině se dvakrát prosadila brněnská útočná opora Alžběta Nečasová, kdy jednou nechala obranu za zády při svém 41 yardů dlouhém sólu a podruhé po zachycení přihrávky od Šlesingerové. Hájková si ještě na závěr vystřihla 52 yardový běh přes půl hřiště a navýšila na konečných 39:0.

„S výsledkem zápasu jsme samozřejmě spokojení, viděli jsme, že secvičené akce fungují. Zároveň je náš tým doplněný o spoustu nováčků, na straně obrany i útoku. Podařilo se je dobře začlenit do fungování týmu i do hry, což je dobré i pro budoucnost týmu. Současně si ale uvědomujeme, že každý další zápas bude těžší, protože se na nás soupeři lépe připraví. Ani my ale přípravu nepodceníme,“ přislíbil trenér brněnských Amazons Daniel Schmied.

Bronzem jsem si nadělil náplast, říká po Evropských hrách střelec Tomeček
Triumf hořící hvězdy. Střelec Tomeček přivezl zlato, Šumová lístek na olympiádu

Hostujícím Black Cats se naopak v útoku příliš nedařilo. Po zraněná rozehrávačky Daniely Hanzlové se v závěru utkání představila na hřišti i mexická posila pražského celku Karla Adriana Cano Guzmanová. Ani ta ale nedokázala hru zvrátit ve prospěch černých koček.

„I když ten výsledek nevypadá příznivě, chtěl bych naše hráčky pochválit za opravdu dobrý výkon. Tým prochází tak trochu obměnou. Řada zkušených hráček po loňské sezoně odešla. V zimě a na jaře jsme ale měli úspěšné nábory a tým se doplnil o spoustu nováčků. Přesto dokázaly na hřišti vzdorovat brněnským hráčkám a myslím si, že vyhlídky na budoucnost tohoto týmu můžou být jedině optimistické,“ pochválil po zápase sestavu Prague Black Cats jejich trenér Jiří Hamal.

Už tuto sobotu vyzvou brněnské Amazonky pražské Harpije. Ty si v prvním kole poradily s Warsava Sirens a po několika letech si tak připsaly výhru. Připíšou si o víkendu další body, nebo brněnské hráčky opět domácí hřiště ubrání? Ukáže se už tuto soboru na ragbyovém hřišti v Bystrci ve tři hodiny odpoledne.