Úřadující mistryně vyzve pražský celek Prague Black Cats. „Do prvního zápasu vlastně člověk nikdy neví, jak to bude vypadat a jestli se kvalitně připravil. V každém případě samozřejmě budeme chtít letos opět útočit na zlaté medaile,“ uvedla hrající manažerka a zakladatelka týmu Lenka Vavrisová.

V obraně Amazons nastoupí nejzkušenější hráčky týmu linebackeři Ivana Hájková i Lenka Vavrisová, po porodu se vrací také pilíř defenzívy Lucie Henešová. Pozice defenzivebacka patří Martině Červené. Defenzivní lajnu vyztuží nově i Mariola Weiser.

Do bojů o titul letos na straně Brno Amazons nezasáhnou Helga Baumann, Monika Hofrichtrová a Magdalena Heroschová, které byly v uplynulých ročnících na hřišti velmi výraznými hráčkami. Přestože obranu opustily tři velké opory, tým doplní několik letošních nováčků.

Velkou posilou bude bezpochyby i Silvie Staňková. Ta je mimo jiné úřadující mistryní republiky ve vzpírání ve své váhové kategorii. „Bude asi znát, že odešly dvě dlouholeté a zkušené hráčky naší defenzivní lajny, ale v přípravě jsme nabraly hodně nováčků, kteří jsou šikovní a talentovaní na sport. Zdařile doplnily naši obranu. Věřím, že naše defenziva bude opět nejsilnější v lize,“ shrnuje předsezonní změny kapitánka týmu a nejužitečnější hráčka loňského Rose Bowlu Ivana Hájková.

Utkání 1. kola hokejové extraligy: HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno, 13. září 2019 v Litvínově. Zleva Jan Hruška z Brna a Viktor Hübl z Litvínova.
Start a hned náraz. Kometa nezvládla vstup do nové sezony. Padla v Litvínově

Své stálice má i brněnská ofenziva, která v uplynulých letech prokázala svou sílu. V posledním ročníku ligy soupeři nadělila hned 147 bodů. Mezi opory se řadí obě quarterbackyně Kateřina Šlesingerová a Petra Pejšková, ofenzivní lajnařky Martina Piskačová a Dorota Havlíčková či ofenzivní zbraně widereciever Alžběta Heroschová a runningback Alžběta Nečasová. „Síla našeho útoku tkví v psychické odolnosti. Samozřejmě, děláme chyby, jako každý tým. Nedovolíme ale, aby ovlivnila náš výkon v následující hře,“ hodnotí jedna z nejzkušenějších hráček útoku Kateřina Šlesingerová.

Trenérská sestava zůstává stejná Daniel Schmied, Lenka Vavrisová, Jona Lopez Castro a Long Nguyen. „Máme stabilní tým. Díky tomu se nám daří plynule navazovat na program z uplynulých sezon a rozvíjet tým kupředu. Věřím, že i letos jsme favority na zisk titulu a že se naše příprava zúročí. Dalším naším dlouhodobým cílem je dobré začlenění nově příchozích hráček tak, aby se tým udržel na špičce i v dalších letech,“ zmiňuje hlavní trenér a ofenzivní koordinátor Schmied.

Další zápasy Brno Amazons jsou na programu 21. září na domácím hřišti proti Prague Harpies, 29. září vyrazí Brňanky za hranice vyzvat Warsaw Sirens. Říjnová utkání odstartují 6. října v Praze proti Prague Harpies, pokračovat budou 19. října na domácím hřišti Prague Black Cats ve středočeských Čelákovicích a na závěr se Amazons postaví 26. října v Brně Warsaw Sirens.

ALŽBĚTA NEČASOVÁ