Zabydlela jste se po příchodu z Hannoveru rychle?

Líbí se mi, jaká tady panuje energie. Dobré prostředí je základ, abych se ještě zlepšovala. Všechny holky na sobě chtějí pracovat, což není ve všech klubech samozřejmost. Navíc rády vyhrávají, což já také.

Oslava triumfu
Ve druhém zápase Středoevropské ligy se basketbalistky KP Brno střetnou ve středu od půl šesté večer s Ružomberokem. Slovenský celek si v nové hale ve Vodově ulici připomene svůj první euroligový titul z roku 1999, který získal v menší staré hale. Pořádá proto pro zápas s KP Brno „Eurovýjazd", jímž si připomene vítězné finále s italským Comem. „Ružomberok se jinak v soutěžním utkání do naší haly nedostane. Fanoušci budou mít retro trička a různé dobové věci. Chtějí si zavzpomínat," přibližuje asistent brněnského trenéra Jaroslav Michálek.
Oba celky se před letošní sezonou utkaly dokonce čtyřikrát v letní přípravě, proto se velmi dobře znají. „Všechny zápasy provázela velká agresivita, na to se musíme připravit. Bude se nám to hodit i před víkendovým derby s Handicapem, který hraje podobným stylem," nabádá domácí křídelnice Tereza Pecková.
Brňanky mají za sebou nevydařený první zápas v německém Freiburgu, kde padly 62:68. Pro Ružomberok soutěž teprve začíná.

Měla jste nějaké informace o české lize?

Vím, že klub usiloval v kvalifikaci EuroCupu o postup do základní skupiny. A hrál v ní proti mému bývalému klubu z Kelternu. To byl silný protivník, takže to nevyšlo. Hledala jsem si nějaké informace z loňského ročníku EuroCupu, abych se o klubu něco dozvěděla.

Bylo pro vás těžké změnit klub i soutěž uprostřed rozjeté sezony?

Nebylo to těžké, protože jsem přišla z týmu, který měl příliš mnoho cizinek. A já nerada sedím na lavičce. Dva zápasy jsem hrála, pak ve třetím vůbec ne. Tvrdě jsem trénovala celé léto a nechci sezonu prosedět. Rozhodnutí bylo opravdu snadné.

Jak se jako rodačka z Kalifornie srovnáváte se začínajícími mrazy?

No… vlastně se nemáme moc v lásce. (smích) Je to něco, na co si nikdy nezvyknu. Ale je to součást mojí práce, kterou miluji. Pak nezáleží na tom, kde jsem. Když člověk hraje zase v Kalifornii, je tam někdy opravdu velké teplo, třeba kolem čtyřiceti stupňů Celsia.

Takže se těšíte i na Vánoce na sněhu?

Bude fajn něco takového zažít, ale pokud to nepřijde, nezblázním se.

Prošla jste si už město?

Viděla jsem vánoční atmosféru v centru. Dala jsem si i nějaké jídlo. Zaujala mě socha koně. Je divná. (smích)

Zkusila jste české jídlo?

Asi nebylo české, ale zašla jsem do nějaké středověké restaurace, personál tam byl oblečený v dobových šatech. Jídlo donesli na prkně, a ne na talíři. Líbilo se mi tam.

Pochytila jste i něco z češtiny?

Nerozumím vůbec nic. Zkoušela jsem se učit německy, mám úplné základy, jen třeba řeknu, jak se jmenuji. Jsem na úrovni mateřské školy.