Papírově slabší Skurut Hai Brno porazili 2:4 a silnějším Počenicím podlehli 3:7. V tabulce je Atlas stále předposlední.

„Když jsme šli do druhého utkání, říkali jsme si, že by bylo příjemné vyhrát. Po prvních pár minutách se bohužel jasně ukázalo, že je soupeř lepší. S tímhle výsledkem jsme ale v podstatě počítali,“ řekl po utkání blanenský gólman Martin Malík, jeden z nejzkušenějších borců v dresu Atlasu.

Ten působil velmi živým dojmem hlavně v prvním utkání proti Skurut Hai Brno. Od prvního hvizdu rozdával instrukce obráncům a sám několika výtečnými zákroky svůj tým podržel.

Blansko hrálo od pohlednější florbal, ale kvůli zkratu obránců vedli hosté po první třetině o gól. Do té druhé navíc hráči Atlasu vstoupili v oslabení, které ale sehráli skvěle. K Malíkovi doputovala jediná střela a Blanenští se pak mohli opřít do útoku. V tom se postupně prosadili Štěpánek, Čípek, Spáčil i kapitán Jan Charvát.

„V hlavách jsme měli to, že Skurut Hai je jediný tým, který se nám zatím podařilo porazit. Je vidět, že psychika v našem týmu hraje vždycky obrovskou roli,“ vysvětlil Malík, který se svými spoluhráči nedovolil první utkání hostům zdramatizovat. Až minutu před koncem korigoval výsledek Kříž.

Hráči Atlasu letos zažívají smolnou sezónu. Několikrát prohráli pouze o gól a sbírat body se jim stále nedaří. V ligové tabulce jim díky tomu patří nelichotivé předposlední místo. Porazit Skurut Hai byla proto domácí povinnost. Právě Brněnští jsou totiž jediným týmem, který má ještě méně bodů než Blansko.

To Počenice se drží v horní polovině tabulky třetí ligy a svojí sílu potvrdily i v sobotu. Na Malíka mířilo hned v první třetině několik nebezpečných střel a čtyři z nich skončily gólem. Domácí se snažili výsledek zvrátit, ale po každém kontaktním gólu přišla rychlá odpověď soupeře. Počenice vyhrály i dvě zbývající třetiny a zápas skončil výsledkem 3:7.

„Už jsme na prohry zvyklí. Situace v klubu teď prostě není ideální. Stačí se podívat, kolik nás sedí na lavičce,“ komentoval Malík se zoufalým pohledem k hrstce svých spoluhráčů. Kvůli jejich nízkému počtu musel do obou utkání naskočit jako hráč dokonce brankář Radek Hebelka.

A ani v příštím kole to nebudou mít blanenští florbalisté jednoduché. Čeká je totiž Slovácký Spartak Hluk, který vede tabulku a v prosinci Blansko rozstřílel 6:24. Hráči přiznali, že budou v utkání hlavně bránit a překvapit se pokusí až svého druhého soupeře, šestou Pohodu VSC.

3. liga muži

11. kolo

VSK VUT Skurut Hai Brno – Atlas ČKD Blansko 2:4 (1:0, 0:4, 1:0), Mošat, Kříž – Štěpánek, Čípek, Spáčil, Charvát Jan

Atlas ČKD Blansko – SFK Kozel Počenice 3:7 (2:4,0:1,1:2), Charvát Jan, Čípek, Charvát Pavel – Hyánek, Kovařík, Lepič, Hyánek, Krčmař, Hyánek, Šindelka

1. Hluk 12 9 1 2 28
2. Židenice 12 8 0 4 24
3. Holešov 10 6 2 2 20
4. Klobouky 10 6 2 2 20
5. Znojmo B 10 5 2 3 17
6. Pohoda 12 5 2 5 17
7. Počenice 10 5 1 4 16
8. Bučovice 10 5 0 5 15
9. Otrokovice B 10 4 0 6 12
10. Blansko 12 2 0 10 6
11. Skurut Hai 12 0 0 12 0

ONDŘEJ BACÍK