Před závěrečnými štafetami vedli, nakonec ale skončili až třetí za pražskými celky Slavií a Duklou. „Hlavně se nám nepodařila předávka u štafety 4x100 metrů. Přitom stačilo být čtvrtí a byli bychom celkově před Duklou,“ posteskl si manažer klubu Petr Kotyza, jenž mohl být i tak spokojen.

Po čtvrtém místě v úvodním kole si Brňané o příčku polepšili a v průběžném pořadí jsou čtvrtí se stejným bodovým ziskem jako třetí Turnov. „Za dva týdny chceme v Ostravě poskočit na medailovou příčku, abychom měli co nejlepší výchozí pozici pro závěrečné finále. Tam chceme být právě do třetího místa. Dukla bude asi jasným favoritem na titul, ale pak je to otveřené,“ myslí si Kotyza.

Oproti loňsku Univerzitu posílili dálkař Vachata (Kladno), sprinter Pokorný (MS Brno), půlkař Nerud (Jablonec), mílař Rudolecký (JAC Brno) a Švehla (Domažlice), který společně s dalším chodcem Malysou zajišťuje týmu solidní bodový základ.

Univerzita těží z dlouhodobě skvělé práce s mládeží. V posledních třech letech patří mezi tři nejlepší juniorské celky v republice a v roce 2005 dokonce získala mistrovský titul. „Mladí dozrávají a začínají se prosazovat. Kromě nich máme dvacet cizinců, z nichž může v jednom kole nastoupit šest,“ připomíná další zbraň týmu Kotyza, jenž se sám v Kladně blýskl druhým místem v běhu na pět kilometrů.

„Je to možná moje poslední sezona, tak jsem se na ni zodpovědně připravil. Pětku běhám o padesát vteřin rychleji než vloni,“ pochvaluje si.