Stejné místo mu patřilo už po kvalifikaci, ve večerní finálové jízdě si nepolepšil. „Jestli je tohle můj standard, není to špatné. První jízda byla mnohem lepší než druhá, kdy mě přichytil blok a taky jsem přiložil převod, úplně neklapla. I tak myslím, že je pořád dobré skončit v osmičce. Byl to můj poslední letošní závod, už potřebuji volno. Mám za sebou sedmdesát až osmdesát závodních dní v tomto roce, musím si orazit a připravit se na mistrovství světa,“ prohlásil Bábek.

Ve druhé jízdě zajel čas 1:02,021 minuty a pohoršil si o tři desetiny oproti kvalifikaci. „Vzhledem k tomu, že upřednostňujeme olympijské disciplíny a kilák mezi ně nepatří, extrémně se mu nevěnujeme. Osmé místo bereme, i když v času má Tomáš trošku rezervy, ale člověk není stroj, pokaždé to nevyjde,“ uvedl reprezentační kouč sprinterů Petr Klimeš.

Bábek v Berlíně absolvoval poslední závod této sezony, další ho čekají až v příštím roce, především mistrovství světa v polské Varšavě na přelomu února a března. „Připravím se, abych přijel silnější na mistrovství a další dva svěťáky. Kilometrový trénink jsem v podstatě vyřadil a chtěl jsem si ho otestovat. Pokud je tohle moje základní forma na kilometr, je potřeba ji vyladit o vteřinu a půl na svět. Myslím si, že to není nemožné. Na minulém svěťáku v Kanadě jsem byl pátý v keirinu, čehož si moc cením, to je pro mě dobrá vlaštovka. Teď osmý v kiláku, sice víc než vteřinu za osobákem, ale není to špatné. Teď se soustředím na další závody a hlavně si orazím,“ prohlásil Bábek. Vítězem kilometru se stal domácí Joachim Eilers.

Druhý den Světového poháru v Berlíně přinesl také dvanácté místo Pavla Kelemena v keirinu, který se o pozici posunul po diskvalifikaci Andrije Vynokurova z Ukrajiny. „Pavel v obou jízdách předvedl dobrý výkon. Samozřejmě v tak silném keirinu nějakou dobu nejel, bylo jasné, že se musí trošku zorientovat. Věřím, že na dalším závodě dokáže prodat výkonnost, kterou má, a že z toho bude úspěch,“ přál si kouč reprezentace i brněnské Dukly Klimeš. Keirin ovládl Matthijs Büchli z Nizozemska.

Sára Kaňkovská zaostala za postupem z kvalifikace sprintu o tři setiny a obsadila 29. místo. „Postup v jejích silách je, jenže sprint jezdí první sezonu, loni se v něm nenominovala na Světový pohár. Víme o rezervách, na kterých se dá pracovat, ovšem Sára má ještě všechno před sebou, pořád sbírá zkušenosti,“ dodal český kouč. Sprint žen vyhrála Stephanie Mortonová z Austrálie.

Jarmila Machačová z pražské Dukly obsadila ve vícebojařském omniu až dvacáté místo, Luděk Lichnovský a Daniel Babor nedokončili bodovací závod dvojic.

V neděli se představí Pavel Kelemen a Robin Wagner ve sprintu jednotlivců, Sára Kaňkovská v keirinu, Denis Rugovac v omniu a Kateřina Kohoutková s Lucií Hochmann v madisonu žen.