Má dvaadvacet let. Florbalový brankář Lukáš Bábíček působil ve florbalovém klubu Bulldogs Brno už co by mládežník. Většinou úspěšně. Přesto je pro něj letošní sezona nejlepší v kariéře. Ukořistil post prvního muže v brankovišti a vysloužil si premiérovou pozvánku do reprezentace. „Jednou bych si chtěl zahrát proti Finsku nebo Švédsku. To by bylo skvělé,“ říká opora brněnského celku.

Přišla vám pozvánka do národního týmu. Dá se hovořit o splněném snu?
Nominace mě potěšila a překvapila. Je to dáno i tím, že zkušená brankářská dvojice Kafka – Rytych dostala tentokrát volno. Trenéři asi chtějí vyzkoušet nové tváře.

Rytych s Kafkou patří ke stálicím. Jak moc bude pro vás těžké se mezi ně vklínit na trvalejší dobu?
Je to pro mě nová výzva. Jestli nechci, aby to pro mě byla první a poslední nominace, musím ještě přidat ještě víc. Bude to těžké, protože na tomto postu je u nás strašně velká konkurence.

To jistě. Letos jste v Buldocích jasná jednička. Přiznejte, ani ve skrytu duše jste v pozvánku nedoufal?
Měl jsem v sezoně momenty, kdy jsem byl víc na očích. Podařilo se mi dvakrát vychytat čisté konto, což se nikomu letos nepodařilo. Myslím si ale, že trenéři nenominují hráče podle tabulek.

V reprezentaci už jste kdysi byl. Teď mám na mysli tu juniorskou.
To už je hodně dávno. Tak šest let.

Nyní to bude ale určitě rozdíl.
Samozřejmě. Pro mě je velká čest být ve společnosti skvělých hráčů. Spousta z nich hraje v zahraničí a florbalem se aspoň z části živí.

Co vás všechno na soustředění čeká?
Přesně nevím. Ale doufám, že mě dostane do ideální formy pro klíčovou část sezony, což bude play off.

Takže žádný přípravný zápas?
Netuším, ale myslím si, že ne.

Když jsme u toho, máte soupeře, proti kterému byste chtěl jednou nastoupit?
Určitě Finsko, Švédsko. Proti nim by to bylo skvělé.

Jste z Hodonína. Berete to teď tak, že se pomalu stáváte jakýmsi vzorem pro začínající kluky, kteří by rádi kráčeli stejnou cestou jako vy?
Florbal je výborný v tom, že v něm nejsou peníze ani žádné tlaky z venku. Pokud hráč na sobě pracuje a chce se někam dostat, ta šance existuje.

Budete daleko víc na očích. Odpovědnost se tím pádem zvyšuje.
Určitě, ale nesmím přestat pracovat. Bude na mě vyvíjen větší tlak. Doufám, že se s ním poperu dobře.

Podívejme se na extraligu. S Brnem jste v horních patrech tabulky. Jednoduchá otázka: spokojenost?
Postavení jsme takřka očekávali. Přebudováváme tým. Někteří hráči odešli, což mě mrzí. Pryč jsou Komenda a Vrána. Přeju si, aby se tým stmelil a popereme se o semifinále.

Poslední věc. Jak by musela skončit sezona, aby zcela splnila představy Lukáše Bábíčka?
Nebránil bych se medaili, ale to je asi prozatím z říše snů. Rád bych do semifinále. Myslím, že Brno by si ho zasloužilo. Máme skvělé fanoušky. Na zápas se Střešovicemi přišlo přes tisíc lidí.