Ve čtvrtek od devíti hodin ráno turnaj začal kvalifikačními zápasy a v pátek pokračuje hlavní soutěží. V sobotu jsou na programu čtvrtfinále i semifinále a v neděli akce vyvrcholí finálovými souboji. Vstupenky na čtyři dny stojí 200 korun, o polovinu levnější je vstupné na jednotlivé dny. Lístky lze zakoupit přímo na místě.

O peněžní odměnu v hodnotě přes 210 tisíc korun a body do světového žebříčku si zahrají světové hvězdy jako rakouský olympionik Luka Wraber nebo nasazená jednička Xiadon Sheng, jenž je sedmašedesátým nejlepším hráčem světa.

Ze startovní listiny je patrné, že profesionální sportovci se po nucené koronavirové pauze už naplno vrátili do akce. „Počet účastníků jen potvrzuje, že spojení Brno a badminton má ve světě zvuk a je to známka kvality. V konkurenci tolika jiných akcí bychom se jinak neprosadili,“ říká ředitel turnaje Ladislav Vorel.

Trenér brněnských basketbalistů Lubomír Růžička.
Nervózní Basket předvedl famózní obrat. Výhra má Krakovičův podpis, řekl Růžička

Z českých zástupců se na turnaji objeví kompletní národní špička v čele se singlisty Janem Loudou, Kateřinou Tomalovou, Terezou Švábíkovou a brněnským badmintonistou Adamem Mendrekem.

Z domácích deblistů budou v brněnské hale k vidění páry jako Jaromír Janáček a Tomáš Švejda, Mendrek a Ondřej Král či Michaela Fuchsová s Alžbětou Bášovou.