Zvlášť když už předloni prošla do čtvrtfinále, což se české badmintonistce povedlo po 42 letech. V ruské Kazani ovšem hráčka, který začínala v Sokolu Jehnice, uvízla ve stejném sítu. „Tentokrát jsem měla jít dál, mohla jsem hrát lépe," věděla pětadvacetiletá reprezentantka.

Pátá nasazená žena evropského šampionátu ztratila úvodní čtvrtfinálový set hned za dvanáct minut. „Před zápasem jsem spala dobře, když jsem se rozehřívala, cítila jsem se fajn. Jenže jak jsem přišla na kurt, nic se mi nedařilo. Nebyl to jeden z mých nejlepších dní," posteskla si.

Ve druhé vyrovnanější sadě prohrála o pět bodů. „Dala jsem do toho všechno a nevyšlo to. Nevím proč, na medaili jsem se snažila nemyslet. Mrzí mě to," smutnila rodačka ze slovenského Trenčína s českým občanstvím.

Na mistrovství Evropy dostane šanci opět až za dva roky. „Každý den naplno trénuju a zlepšuju se. Doufám, že tak budu pokračovat i za dva roky. Nevím, jak se posune konkurence, ale medaile je můj sen a snad se mi jednou podaří," přála si dvojnásobná účastnice olympijských her.

V dalekém Tatarstánu ji jinak čekal povedený turnaj v hale, kde se uskutečnily gymnastické soutěže loňské letní univerziády. „Dobře se o nás starali, všechno fungovalo perfektně. V jiném kraji je ale jiná strava a držela jsem se raději svého. A v Rusku občas člověk narazí na problém v komunikaci, protože tam lidé mluví většinou jen rusky," usmívala se Gavnholtová, jež se provdala do Dánska, kde trénuje už téměř šest let.

Za dva týdny odletí na soustředění do Indonésie, aby se co nejlépe připravila na srpnové mistrovství světa, které hostí dánská Kodaň. „Pojedu si pro slušný výsledek. Sním o medaili, ovšem na mistrovství světa to bude o dost těžší než na Evropě. Záleží na vylosování. Když mám svůj den, je možné všechno," vyhlížela juniorské mistryně Evropy z roku 2007.