Na kurtech haly ve Vodově ulici se utkají hráči ze všech světadílů kromě Antarktidy. „V předchozích letech přijeli badmintonisté třeba z pětatřiceti zemí, ale tak široký zájem jsme ještě nikdy neměli,“ těší ředitele turnaje Ladislava Vorla.

MMČR v badmintonu 2018
- O co jde: nejprestižnější domácí turnaj s účastí víc než tří stovek hráčů a hráček ze 45 zemí světa ze všech světadílů kromě Antarktidy
- Kdy: 27. – 30. září 2018
- Kde: Brno, sportovní hala ve Vodově ulici
- Kategorie: challenger (ocenění účastníci si mezi sebe rozdělí dohromady přibližně půl milionu korun)
- Hvězda turnaje: Brazilec Ygor Coelho, který skončil na posledním mistrovství světa na deváté pozici, nebude chybět ani aktuální česká badmintonová jednička Milan Ludík z SK Brno-Slatina.

Kromě tradičně silně zastoupených evropských velmocí jako Dánsko nebo Německo přijede třeba i dvacítka Indů, Australan nebo hráčka z afrického ostrova Mauricius. „Podobně jako třeba tenisový Wimbledon, i v našem případě se ukazuje, že udržení kvalitně pořádaného turnaje na stále stejném místě je pro úspěch důležité. Jen se tím potvrzuje, že spojení Brno a badminton má ve světě zvuk,“ dodává Vorel.

S tím souhlasí i jeden z účastníků, česká badmintonová jednička Milan Ludík hájící barvy SK Brno-Slatina. „Turnaj je mezi badmintonisty známý, patří mezi nejoblíbenější. Hráči si tyto informace mezi sebou řeknou,“ vysvětluje reprezentant. Důkazem je například i fakt, že loni se jej zúčastnil i pozdější mistr světa, Japonec Kento Momota.

Tradice přitom není jediná věc, která do největšího moravského města táhne. Účastníci oceňují také pořadatelské město a možnost vyžití. „Líbí se jim i centrum Brna a chutná jim zdejší pivo. Ne všichni hrají až do posledního dne, takže si najdou čas i na zábavu,“ popisuje ředitel akce.Mezi největší domácí naděje na mezinárodním mistrovství České republiky v Brně bude patřit tvář turnaje, badmintonista SK Brno Slatina Milan Ludík.Zdroj: archiv Milana Ludíka

Zatímco část hráčů se takto bavit může, pro některé to platit nebude. Jeden z nich možná bude favorizovaný Brazilec Ygor Coelho. Devátý muž uplynulého světového šampionátu, který už nahlédl i do světové třicítky, patří mezi favority mužské dvouhry.

Cestu turnajovým pavoukem mu chtějí předčasně ukončit třeba brněnská naděje Adam Mendrek nebo Ludík. Pomoci jim k tomu má i domácí atmosféra v hale ve Vodově ulici, kam na zápasy v minulých ročnících chodívala i téměř tisícovka diváků. „Cítím se tady jako doma. Fanoušci mě pokaždé dokážou vyburcovat k nejlepšímu výkonu, jakého jsem v daný okamžik schopný,“ potvrzuje česká badmintonová jednička.