Předchozí
1 z 5
Další

Tenistka Barbora Krejčíková (vpravo) se svou parťačkou Kateřinou Siniakovou.Zdroj: ČTK

Mnoho stěžejních momentů v její kariéře se odehrálo v Paříži na Roland Garros. Právě před druhým grandslamem sezony se Krejčíková před osmi lety domluvila na deblové spolupráci se svou osudovou parťačkou Kateřinou Siniakovou.

Tvoří takřka dokonalý deblový pár, přestože jsou diametrálně odlišné. „Prakticky ve všem. Ať už vizuálně, povahově nebo herně. Společné máme, že se rády zasmějeme a chceme vyhrát za každou cenu. Na kurtu je Katka daleko impulzivnější a taky dost bojovná. Já jsem zase klidnější,“ shrnula Krejčíková.

Hned na prvním turnaji bok po boku vyhrály jako sedmnáctileté juniorskou čtyřhru na Roland Garros. V roce 2013 se radovaly ještě ve stejné kategorii na Wimbledonu i US Open. „Bylo to štěstí, ani jedna z nás neměla parťačku, tak jsme se pro Paříž daly dohromady. Od té doby jsme spolu a daří se nám,“ shrnula o půl roku mladší Siniaková.

Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Už v raných fazích kariéry bylo zjevné, že v Krejčíkové vězí i potenciál ve dvouhře. V roce 2013 ovládla Evropský juniorský šampionát do osmnácti let v Klostersu. Vedlo se jí i v roce 2014, kdy vyhrála menší podniky ITF v Toruni a Přerově a po neúspěšném pokusu o probojování se z kvalifikace na US Open se poprvé podívala na turnaj WTA. Na podniku v kanadském Québecu zvládla dvojkolovou kvalifikaci. V prvním kole hlavní soutěže přehrála Američanku Sachiu Vickeryovou a slavila i první vítězství na okruhu WTA. V osmifinále pak vypadla na raketě krajanky Lucie Hradecké.

Zdroj: ČTK

Zatímco vstup mezi dospělé na menších turnajích ITF Krejčíkové vyšel a v roce 2015 se vyškrábala na 140. příčku žebříčku WTA, stabilní posun na největší podniky se jí dlouho nedařil. Třeba Siniaková už ve dvaceti proháněla světovou špičku a usídlila se v elitní padesátce žebříčku, Krejčíková ale dál brázdila provinční turnaje. „Asi za to může víc věcí. Úplně se mi nedařilo a často jsem neměla moc štěstí na los, i když jsem byla v dobré pozici. Pak jsem body neobhájila a začala se propadat. Snažila jsem se dost hrát i debl a to je poměrně složité. Loni se mi v deblu dařilo, singl byl horší,“ přiznala Krejčíková.

Záblesk potenciálu předvedla v květnu 2017, kdy nečekaně dokráčela až do finále antukového turnaje WTA v Norimberku a katapultovala se zpátky do první sto padesátky žebříčku. Tehdy už byla bez své milované trenérky Jany Novotné, která v listopadu toho roku po vážné nemoci zemřela.

Zdroj: ČTK

Na vydařený turnaj v Norimberku Krejčíková nenavázala. Po měsících půstu pookřála na svém osudovém místě. Na Roland Garros se v květnu 2018 poprvé probojovala z kvalifikace do hlavní soutěže grandslamu ve dvouhře, kde v prvním kole podlehla Karolíně Plíškové, hlavní radost ale prožila ve čtyřhře. „Jsme šťastné, jak jsme to zvládly. Ve finále se to sešlo úžasně a je neuvěřitelné, že budeme na trofeji zapsané i za padesát let,“ žasla Krejčíková. To ještě nevěděla, že hned o měsíc později se Siniakovou ovládnou čtyřhru i ve Wimbledonu a ve zmíněné sezoně se stanou nejlepším deblovým párem světa.

Zdroj: ČTK

Koronavirová pandemie ochromila celý svět, Krejčíkové ale loňské zastavení tenisového kolotoče pomohlo ke změně hry pod taktovkou trenéra Aleše Kartuse ve Šlapanicích. Důkazem radikální proměny bylo loňské Roland Garros. V nezvyklých kulisách podzimní sychravé Paříže postoupila Krejčíková poprvé v kariéře do osmifinále a premiérově se posunula do první stovky žebříčku. Po prolomení dlouho nedostižné bariéry se začaly dít velké věci…