O čtvrtfinálové porážce českého týmu rozhodla před zaplněnou arénou "Draků" především dohrávka třetí a páté směny, Britové zaznamenali osm bodů a otočili stav z 0:2 na 8:2. V utkání odpálili i čtyři homeruny.

Národní tým nevylepší dosavadní maximum z domácího šampionátu v roce 2014, kdy skončil čtvrtý. Může zopakovat předloňské páté místo.

Češi od začátku spoléhali na nadhazovacím kopci na Martina Schneidera, kterého Chadim nasadil do turnaje poprvé. Sedmatřicetiletý rodák z Olomouce si v úvodních dvou směnách připsal tři strikeouty.

Reprezentační tým eliminoval v úvodním dějství po povedenému zákroku Marka Chlupa snahu Harryho Forda o dosažení třetí mety a udeřil ve třetí směně. Zkušený Eric Sogard trefil homerun a poslal Česko do vedení 2:0. Jako odměnu dostal od spoluhráčů po doběhu šohajský klobouk a valašku.

Britové ale v dohrávce třetí směny ihned reagovali. Nejprve po dobězích Kennarda Dawsona a Rayondre Mercera vyrovnali a následně završil obrat homerunem Nick Ward.

Michal Ševčík (v černém) právě střílí jediný gól středečního pohárového utkání Sparty v Líšni.
Speciální návrat do Brna, Ševčík při debutu spasil Spartu. Hrát chce každý, říká

Češi se v páté směně dostali na první dvě mety a nadhazovače Jacoba Esche vystřídal Joseph King. Následný Sogardův odpal ale obrana soupeře zneškodnila a Britové při dohrávce znovu zaútočili. Po řadě chyb českého týmu v obraně zaznamenali další tři body a Schneidera vystřídal na kopci Jeff Barto. Ani ten ale výborný úsek rivala nezastavil a po homerunu Shamoye Christophera vedli Britové už 8:2.

Christopher přidal další homerun v osmé směně a britský tým už do závěrečného útoku české baseballisty nepustil. Další bod získal po doběhu Mercer a utkání ukončil v osmé směně Fordův homerun.

Výsledky mistrovství Evropy baseballistů

Čtvrtfinále (Brno/Blansko):
Česko - Velká Británie 2:12 (v 8. směně), Španělsko - Švédsko 18:3, Německo - Francie 6:5 (v 10. směně), Nizozemsko - Izrael 12:2 (v 8. směně).

O 9. až 16. místo (Brno/Třebíč):
Švýcarsko - Rakousko 9:2, Itálie - Ukrajina 15:0, Belgie - Řecko 5:4, Chorvatsko - Maďarsko 9:2.