Zatímco v pátek z toho byla porážka 1:5, o den později to stačilo k hubené výhře 1:0. Bývalí Golden Kids jsou tak teprve druhým týmem, který letos Draky přemohl.

„MZLU to extrémně vyšlo, navíc rozhodl skoro až laciný bod. My jsme měli také šance,“ hodnotí zápas trenér Draků Arnošt Nesňal. Poprvé v letošní sezoně tak jednoznačně první tým extraligy nezaznamenal ani jeden doběh.

„Pro nás je to ohromný úspěch. Všechno se nám dobře sešlo, nedělali jsme chyby. Hodně velkou roli ale sehrálo i štěstí,“ připouští trenér MZLU Express Hynek Čapka. Draci měli úlohu o trochu těší, protože ještě před brněnským derby odehráli přípravné utkání s juniorskou reprezentací. „Mohli jsme být unavenější,“ tuší Nesňal.

Tři hrací víkendy před koncem základní části začíná být jasno. Draci si suverénně drží první místo, o postup do čtyřčlenného play­off už nemůže přijít ani Express. Dokonce se zdá, že se po letech vrátí do vyřazovací části rovnou z druhého místa. „Ale ještě zbývá šest zápasů a Krč s Ostravou nás mohou předběhnout,“ míní Čapka. Tiše ale dodává, že už pomyslel i na brněnské finále.

Do oblasti, kde už vládne jen teorie, utíká šance na vyřazovací část brněnské Technice. O víkendu dvakrát podlehla přímému konkurentovi o boj v elitní čtyřce, ostravským Arrows, 7:10 a 4:9.

„Jeden zápas jsme měli vyhrát. Mrzí mě hlavně ten druhý, ale projevily se na nás absence důležitých hráčů,“ konstatuje trenér Techniky Martin Střítecký. Pátému týmu extraligy chyběla čtveřice Tomáš Svoboda, Martin Čuta, Martin Vach a Martin Zelinka.

Postup do play­off už není v rukou Techniky. Ta musí čekat na zaváhání Krče nebo Ostravy. „Už bychom museli všechno vyhrát a doufat, že někdo z nich udělá chybu,“ popisuje pozici svého týmu Střítecký.

Všechno vyhrát ale není vůbec snadný úkol, už zítra čeká Techniku první ze dvou zápasů s Draky. A ti většinou své výpadky neopakují. Krč s Ostravou čeká také střetnutí s mistrem, navíc hrají mezi sebou. Krč má ale o tři výhry víc než Technika, Ostrava o dvě, k tomu však také zápas k dobru.

„Musíme čekat na výsledky ostatních. Tahle situace svazuje našim borcům ruce,“ uzavírá Střítecký.