„Vůbec nám nevyšel vstup do utkání, vždyť jsme v první čtvrtině dostali sedmatřicet bodů. Nám nezbývá, než se poučit z chyb. Doufám, že odstraníme Covid ztráty, protože hrát po třech týdnech bylo pro nás šílené,“ pravil kouč brněnského výběru Lubomír Růžička.

Ambiciózní brněnský celek přes léto mohutně posiloval, v utkání s Opavou byla nejvíc vidět právě jedna z nejzvučnějších akvizic Šimon Puršl, který nakupil dvaadvacet bodů. Vědět o sobě dala také mladá opora celku Radek Farský s patnácti body. „Nevyšel nám vstup do zápasu. Jsem rád, že jsem si konečně zahrál, protože jsem první duel vynechal kvůli zranění kotníku. Doufám, že se nám v příštím utkání podaří uspět,“ uvedl jedenadvacetiletý reprezentant.

Hokejisté Komety zahájí sezonu s třítýdenním zpožděním v pátek proti Plzni.
Další posun. Hokejisté Komety zahájí sezonu až v pátek proti Plzni

Rodák ze Slaného zakusil nákazu koronavirem na vlastní kůži. „První dva dny mě hodně bolela hlava a byl jsem unavený. Po dvou dnech se ale vše zlepšilo. Připomínalo mi to virózu. Kdyby nebyla koronavirová doba, dva dny si poležím a vrátím se do hry. První tři dny po návratu na palubovku byly těžké, protože jsem se cítil zesláblý a unavenější, ale už je mi dobře,“ podotkl Farský.

Už ve středu od půl sedmé večer čeká brněnské basketbalisty domácí zápas s Pardubicemi, který se kvůli současným opatřením odehraje před prázdnými tribunami haly ve Vodově ulici. „Nechápu, proč do divadla lidi můžou a na sportovní utkání ne. Je škoda, že se zápas uskuteční bez nich, ale doufám, že se jim předvedeme aspoň přes obrazovku,“ pronesl Farský.

Brno je v neúplné tabulce nejvyšší soutěže na šesté pozici, méně duelů než Basket odehrál Kolín, který nastoupil právě jenom do vzájemného souboje s Jihomoravany.