Basketu nevyšel vstup do zápasu a po první čtvrtině prohrával 18:23. Ve druhé desetiminutovce Děčín předvedl ještě lepší výkon a poločasové skóre 45:27 svědčilo o tom, že Brno se ve finále herně trápí. „Začali jsme špatně, nechytli jsme rytmus zápasu. Jakmile soupeř odskočil v první půli na rozdíl dvaceti bodů, bylo těžké to dohnat,“ řekl brněnský basketbalista.

Přestože se ve druhém poločase Brňané zvedli a bodový rozdíl stahovali, kýženého obratu se však nedočkali. „Děčín měl skvělý útočný doskok, který byl klíčový,“ vyzdvihl Puršl silnou zbraň soupeře.

Děčín po triumfu 87:74 nad prvním celkem české nejvyšší soutěže oslavil vítězství v poháru, jehož závěrečný turnaj Final Four se hrál v pražské hale Královka. Stříbrné medaile mají pro Brňany hořkou pachuť. „Po vyřazení Nymburka a výhře nad Ústím nad Labem v semifinále jsme mysleli na víc,“ netajil Puršl.

Brno - Děčín 74:87 (18:23, 27:45, 50:62)
Nejvíce bodů: Culpepper 23, Chatman 17, Bálint 11 - Svoboda 27, Nichols 18, Pomikálek 12.