Svěřenci kouče Martina Vaňka mají o motivaci postaráno. Nejen že po prohře v Newcastlu potřebují zvládnout druhý skupinový zápas, ale rádi by před svými diváky konečně odehráli vítězný evropský duel.

V minulé sezoně totiž oba domácí zápasy ENBL Basket prohrál. „Nečeká nás nic jednoduchého, protože rumunský tým se snaží o takticky vyspělý basketbal s velkým množstvím opcí v útoku. Individuálně má několik nebezpečných hráčů, kteří jsou schopní jak najet do koše, tak i střílet z větší vzdálenosti,“ hodnotí brněnský asistent Jan Pavlík.

Nebezpečí Brňanům hrozí především od zahraničních posil rumunského týmu, za Voluntari nastupuje i Rashard Odomes, který v minulém ročníku oblékal kolínský dres. „Musíme hrát s maximálním nasazením a koncentrací. Určitě by měl fungovat rychlý přechod do protiútoku a precizní provedení našich kombinací,“ nastiňuje Pavlík.

Basket bude chtít navázat na víkendové utkání, kdy v dramatickém duelu zvítězil na palubovce pražské Slavie. Podobný výkon by rád předvedl i proti aktuálně čtvrtému celku rumunské nejvyšší soutěže. „Pokud navážeme na výkony z minulého týdne, kdy jsme hráli v Newcastlu a v Praze, pak za podpory našich fanoušků budeme mít velkou šanci na vítězství,“ dodává asistent kouče Vaňka.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zdolali vedoucí Kuřim 3:1 a přiblížili se jí v tabulce na tři body.
FOTO: Vedoucí Kuřim dostala lekci od Boskovic, Sparta v derby zdolala Bystrc